COVID-щеплення в Україні роблять 130 бригад - Радуцький

COVID-щеплення в Україні роблять 130 бригад - Радуцький

Укрінформ
За даними голови Комітету ВР з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування  Михайла Радуцького, в Україні щеплення від COVID-19 здійснюють 130 бригад.

Як передає Укрінформ, про це Михайло Радуцький написав у Фейсбуці.

“До старту вакцинальної кампанії не була готова достатня кількість мобільних бригад. У деяких регіонах минулого тижня працювало 1-2 бригади. Цього тижня розгорнуто навчання додаткових бригад. Наразі є 130 бригад, до кінця цього тижня, за повідомленням МОЗ, підготують 200 бригад”, - ідеться у повідомленні.

Радуцький зазначив, що розрахункова “потужність“ однієї бригади становить 80-100 щеплень за добу. За його словами, тариф НСЗУ за кожне перше щеплення становить 25 грн, за друге - 65 грн (8 тис. грн сплачується на етапі формування бригади). “Гроші йдуть не напряму медикам, а на рахунок лікарні. А вже керівництво вирішує, скільки і кому платити, хто заслуговує на премію. З деяких регіонів надходить тривожна інформація – медикам з бригад обіцяли премії, але люди так і не розуміють, чи отримають ці кошти“, - написав голова Комітету ВР.

Читайте також: Зеленський вимагає прискорити вакцинацію проти коронавірусу

Він переконаний, що треба фінансово мотивувати безпосередньо працівників бригад, чітко визначити суму, яку вони отримують за кожне щеплення: “Медики мають бути зацікавлені в тому, щоб щеплення пройшла якомога більша кількість людей. Один з рецептів – зафіксувати відповідну норму у колективному договорі працівників медичного закладу“.

Радуцький додав, що місцевій владі, яка відповідає за питання маршрутизації, треба більше уваги приділяти ефективності роботи бригад, мінімізації випадків утилізації вакцини.

Читайте також: На COVID-вакцинацію записалися вже більш як 190 тисяч українців

Як повідомлялося, в Україні 24 лютого розпочалася кампанія щеплення від коронавірусу вакциною Covishield, виготовленою в Індії за ліцензією Oxford/AstraZeneca.

До 31 березня МОЗ розраховує отримати ще 1,5 млн доз цього препарату. Також на початку березня очікується надходження 117 тис. доз вакцини Pfizer в межах глобальної ініціативи COVAX.

Станом на 9 березня в Україні першу дозу вакцини від COVID-19 отримали 19 118 осіб.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-