Рада відхилила законопроєкти про обіг цивільної зброї та боєприпасів

Рада відхилила законопроєкти про обіг цивільної зброї та боєприпасів

Укрінформ
Верховна Рада відхилила законопроєкт №4335 "Про обіг цивільної вогнепальної зброї та бойових припасів до неї", а також альтернативний до нього.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

За ухвалення в першому читанні законопроєкту №4335 проголосували 88 народних депутатів, а за альтернативний проєкт №4335-1 - 74 за мінімально необхідних 226. Щоб відправити законопроєкти на доопрацювання, депутатам також забракло голосів.

Законопроєкт №4335 мав на меті врегулювати відносини, пов’язані з обігом виключно цивільної вогнепальної зброї та бойових припасів до неї.

Проєкт встановлював категорії цивільної вогнепальної зброї залежно від технічних характеристик.

Законопроєкт за аналогією з Посвідченням водія пропонував запровадити Посвідчення власника зброї, у якому зазначаються категорії зброї, яку може набути власник Посвідчення.

Право на отримання Посвідчення власника зброї пропонувалося надати дієздатним громадянам України, які не мають медичних протипоказань; не мають судимості, що погашена чи знята у встановленому законом порядку за низку злочинів; не притягалися до адміністративної відповідальності протягом останнього року.

Читайте також: У Авакова - категорично проти послаблення обігу короткоствольної зброї

Проєкт закону передбачав обов’язкове страхування цивільної відповідальності за шкоду, яка може бути заподіяна третій особі або її майну внаслідок володіння, зберігання чи використання зброї. Також запроваджувався Єдиний державний реєстр цивільної зброї, встановлювалися засади його ведення.

Законопроєкт №4335 пропонував дозволити придбання та зберігання зброї, тоді як альтернативний проєкт №4335-1 передбачав дозвіл і на її носіння.

Окрім того, народні депутати також відхилили законопроєкт №4336 "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України для реалізації положень Закону України "Про обіг цивільної вогнепальної зброї та бойових припасів до неї".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-