На кордоні з Україною 20 білорусів звернулись по допомогу

На кордоні з Україною 20 білорусів звернулись по допомогу

Укрінформ
Державна прикордонна служба України наразі не фіксує загроз із боку Білорусі.

Про це сказав голова Державної прикордонної служби України Сергій Дейнеко в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна", передає Укрінформ.

"Що стосується загрози з боку Білорусі для України, ми також її не бачимо. Ми розуміємо всі ризики. У нас активно працюють оперативні та спеціальні підрозділи. Наша головна мета - гарантувати національну безпеку України і наших громадян від усіх можливих загроз", - сказав Дейнеко.

За його словами, Україна також не становить загрози для Білорусі.

Читайте також: Білоруські силовики підписали відкритий лист про нечесні вибори та злочинні накази

"Періодично лунають неоднозначні заяви вищого керівництва Білорусі, яке коментує, що відбувається контрабанда зброї. Щодо кожного випадку ми здійснювали своє внутрішнє розслідування, спростовували цю інформацію. У нас навпаки спостерігається зменшення виявлення зброї, і все, що виявляли, це була або травматична зброя, або шокери і холодна зброя. Тому Україна не становить загрози для Білорусі", - наголосив Дейнеко.

Він зазначив, що загалом 20 громадян Білорусі звернулися в пунктах пропуску по отримання додаткової допомоги на території України.

Читайте також: Білорусь вводить заборону на виїзд з країни

"Сім - за отриманням статусу біженця і 13 - із проханням про визнання особами, які потребують додаткового захисту. Я не вважаю, що це критична цифра, яка становила би загрозу. Не було жодних перешкод у перетині кордону, навпаки була позиція Офісу Президента щодо максимального сприяння громадянам Білорусі, які справді можуть зазнавати переслідувань і яким потрібен захист. Тому ми досить лояльно, але все-таки з певними перевірками до цього завдання поставилися", - сказав голова Держприкордонслужби.

Як повідомляв Укрінформ, у Білорусі більше трьох місяців тривають масові протести проти фальсифікації результатів президентських виборів 9 серпня, на яких переможцем був оголошений Олександр Лукашенко.

Євросоюз і Україна заявили, що не визнають його легітимності.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-