В Україні сьогодні — День Гідності та Свободи

В Україні сьогодні — День Гідності та Свободи

Укрінформ
У суботу, 21 листопада, в Україні відзначають День Гідності та Свободи.

Як передає Укрінформ, це свято встановлене згідно з Указом Президента від 13 листопада 2014 року на честь початку цього дня двох знаменних і доленосних подій у новітній українській історії: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.

День Гідності та Свободи став своєрідним наступником свята Дня Свободи, що відзначався на честь Помаранчевої революції з 2005 по 2011 роки 22 листопада, але згодом був скасований.

Саме 21 листопада 2013 року розпочалися перші протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Попрання законодавчо закріплених пріоритетів зовнішньої політики України, якою власне і була Угода про асоціацію між Україною та ЄС, викликала обурення українців.

Читайте також: Соціальна кампанія, виставки й книга: в Україні стартували заходи до Дня гідності та свободи

Для українського суспільства стало очевидним, що країна стрімко рухається до цілковитого авторитаризму з його зневагою до засадничих прав людини, тотальною корупцією, свавіллям правоохоронних органів, репресіями та терором. Саме це й змусило українців вийти спочатку на вулиці Києва, а потім й інших міст України.

Події розгорталися стрімко і драматично – від мирних зібрань студентства до масових мітингів, палаючих шин, «коктейлів Молотова» і бруківки, що стала зброєю в руках протестувальників. Але найтрагічнішим було те, що цього разу, на відміну від подій Помаранчевої революції, відстоювання власної гідності та свободи вартувало українцям 106 убитих і понад 2 тис. поранених. І це була лише ціна 3-х місяців Євромайдану. Навесні 2014 року почалася військова агресія Росії, яка супроводжувалася окупацією Криму та окремих територій Донецької та Луганської областей.

Читайте також: Фокус на регіони й молодь: Дробович розповів про День Гідності та Свободи-2020

З нагоди цього Дня в усіх населених пунктах України відбуватимуться традиційні меморіальні заходи – молебні, покладання квітів, панахиди у церквах. У Києві ж уже 7-ий рік поспіль на алеї Героїв Небесної Сотні відбудеться молебень. Тут же буде запущено флешмоб «Бути гідним», який запропонує ділитися власними враженнями про ті події, про свій досвід у соцмережах.

З Днем Гідності та Свободи українців привітали Прем'єр-міністр Денис Шмигаль та Голова Верховної Ради Дмитро Разумков.

«Жити гідно та обирати своє майбутнє – невід’ємне право кожного з нас. Я впевнений, що ця єдність завжди буде одним із ключових рушіїв розвитку української держави. Схиляю голову в пам’ять про героїв. Дякую всім українцям за патріотизм, мужність та самовідданість у справі захисту нашої держави та її європейського вектору розвитку», — зазначив Прем’єр-міністр.

«У День Гідності та Свободи ми згадуємо події, які були пройдені на нашому шляху європейського розвитку, і людей, чия відвага вплинула на хід історії. У нас одна мета - розбудова демократичної, незалежної та економічно сильної країни. І я щиро вірю в те, що ми разом її досягнемо!» - наголосив Голова Верховної Ради.

Із Днем Гідності та Свободи українців також привітала дружина Президента України Олена Зеленська. Про це вона написала у Фейсбуці.

“Гідні – ті, хто діє. Україна – країна гідних. З Днем Гідності та Свободи”, - написала Зеленська.

Предстоятель ПЦУ Блаженніший митрополит Епіфаній у своєму привітанні з нагоди Дня Гідності та Свободи наголосив, що українці гідні бути вільними і творити власне майбутнє. Про це він написав у Фейсбуці.

"Ми гідні бути вільними! Адже свобода – це дар Господній. Промислом Божим український народ сьогодні має духовну і державну незалежність, свою мову, віру, самобутню культуру, тисячолітні традиції, славну історію. А найголовніше – ми вільні творити власне майбутнє. Недарма саме під таким гаслом відзначається цьогорічний День Свободи і Гідності у нашій державі", - підкреслив Епіфаній.

Голова Офісу Президента Андрій Єрмак написав у вітанні українців із Днем Гідності і Свободи у Фейсбуці.

“Почуття гідності та прагнення до волі завжди були особливими рисами українців. Основу цього культурного коду було закладено ще за часів Київської Русі. Тоді жителі Києва або Новгорода могли вигнати князя та запросити нового. Особливо яскраво ці риси нашого характеру, як нації, проявилися під час подій 2004 та 2013-2014 років”, - написав Єрмак.

Він зазначив, що дві українські революції довели, що жодна влада в Україні апріорі не може бути сакральною.

“І якщо політики забуватимуть про це, народ швидко нагадає їй, хто в домі хазяїн. Ми завжди будемо пам’ятати про те, якою ціною здобули свободу і незалежність. Ми завжди будемо пам’ятати про тих, хто відстоював нашу свободу та гідність. Сьогодні особливий день. Сьогодні - наше свято. Друзі, з Днем Гідності та Свободи”, - привітав голова Офісу Президента.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-