УІНП розповів про боротьбу українського селянства проти колективізації

УІНП розповів про боротьбу українського селянства проти колективізації

Відео
Укрінформ
Український інститут національної пам’яті випустив новий просвітницький ролик в межах кампанії до 87-их роковин Голодомору в Україні про спротив українського селянства під час колективізації 1930-их років.

Про це повідомляється на сайті УІНП, передає Укрінформ.

«Найчастіше сценарій цих повстань залежав від дій місцевої влади. Якщо та йшла на поступки, люди розбирали свою худобу, майно та реманент з колгоспних комор і поверталися додому. Коли ж мітинги намагатися розігнати чи залякати, заворушення переростали навіть у збройні протистояння. Жертвами таких сутичок стали сотні радянських активістів та посадовців. В 1930 році в Україні було понад 4000 масових виступів, в яких узяли участь 1,2 млн осіб. Уже в березні 1930 року в сотнях сіл по Україні фактично від кількох днів до кількох тижнів було ліквідовано радянську владу», - ідеться в повідомленні.

Читайте також: Інститут нацпам’яті починає інформаційну кампанію до роковин Голодомору

Як зазначається, такий масовий виступ селянства змусив піти сталінський режим на поступки, дозволивши виходити з колгоспів. Однак радянська влада посилила економічний тиск на селянство. Для тих, хто відмовлявся вступати в колгосп, встановлювались значно більші податки, штрафи, стягнення. Такі заходи дали результат — у 1932 році понад дві третини українських селянських господарств в Україні були вже в колгоспах. Завдяки цьому Сталін отримав один з інструментів контролю за селянами та зміг здійснити злочин геноциду — Голодомор.

Читайте також: В Україні презентували благодійну платформу на підтримку Музею Голодомору

В УІНП нагадали, що до 87-их роковин Голодомору в Україні, жертв якого вшановують кожної четвертої суботи листопада (цьогоріч — це 28 листопада), Український інститут національної пам’яті проводить інформаційну кампанію «Збережи пам’ять. Збережи правду».

Ролик розробила студія Prosto Production. Науковий консультант — заступник голови Інституту національної пам’яті Володимир Тиліщак.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-