Україна отримала заявку на проведення третьої фази випробування вакцини від COVID-19

Україна отримала заявку на проведення третьої фази випробування вакцини від COVID-19

Укрінформ
Україна отримала заявку на проведення третьої фази випробування вакцини від COVID-19, яка дозволить понад 4 тисячам добровольців взяти участь в третій фазі випробування вакцини проти COVID-19.

Як передає Укрінформ, про це в ефірі програми “Право на владу” сказала директорка Державного експертного центру МОЗ Тетяна Думенко.

“Найуспішніші розробки, це декілька країн світу — країни Європи, Китай, США, — сьогодні проводять третю фазу (дослідження вакцини від COVID-19 — ред.), і це на достатньо великій кількості пацієнтів. Треба сказати, що ми теж отримали першу заявку минулого тижня на проведення третьої фази (випробування вакцини - ред.) європейського виробника, і сьогодні ми працюємо над експертизою цих матеріалів. Якщо матеріали будуть в достатньому обсязі і підтвердять безпеку проведення цього дослідження в Україні, то 4 200 добровольців, (взагалі випробування вакцини проводять на здорових добровольцях), зможуть взяти участь в цьому проєкті”, - сказала Думенко.

Читайте також: В Італії знову зафіксували найбільшу добову кількість хворих на COVID-19

Коли може розпочатися це випробування, Думенко не уточнила.За її словами інформація про це буде в реєстрі клінічних досліджень.

“Як тільки буде отримано схвалення, а це відбувається наказом МОЗ, одразу вся інформація про клінічне дослідження буде доступна”, - сказала Думенко.

Також Думенко зауважила, що російська вакцина, наскільки це відомо з відкритих джерел, не проходила третьої фази випробування.

Читайте також: Степанов запевнив, що Україна не купуватиме російську вакцину від COVID-19

На її думку, очікувати вакцини від COVID-19 з доведеною ефективністю, яка пройшла всі три фази випробувань, не варто раніше 2021 року.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-