У тюрмах РФ та окупованого Криму - 135 політв’язнів-українців

У тюрмах РФ та окупованого Криму - 135 політв’язнів-українців

Укрінформ
У місцях несвободи на території Російської Федерації та на тимчасово окупованих територіях в Криму перебувають 135 громадян України, які мають статус політичних в’язнів.

Про це Укрінформу повідомили в офісі Уповноваженого ВР з прав людини.

«Варто зауважити, що на сьогодні 135 наших громадян переслідуються країною-агресором за політичними мотивами», - йдеться у повідомленні офісу Омбудсмена.

Уповноважена ВР з прав людини Людмила Денісова у липні в інтерв'ю Укрінформу заявила, що станом на 22 липня ця кількість становила 132 особи. З них 76 – це кримські татари. При цьому вона зауважила, що рік тому, 7 вересня у російських в’язницях і в Криму незаконно утримували 115 осіб.

Читайте також: Родичі політвязнів Кремля звернулися до Мааса по допомогу

Денісова також уточнила, що серед політв'язнів Кремля є й ті, кому як запобіжні заходи обрано обмеження у пересуванні з Криму до тієї частини України, яка контролюється її урядом.

Як повідомляв Укрінформ, сьогодні Кабінет міністрів України під час засідання Міжвідомчої комісії ухвалив рішення про виплату грошової допомоги у розмірі 100 тис. грн., 10 родинам громадян України, які незаконно ув’язнені Російською Федерацією та 18 звільненим з полону особам.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-