Рада відправила на доопрацювання законопроєкт

Рада відправила на доопрацювання законопроєкт "Про медіа"

Укрінформ
Верховна Рада відправила до Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики на повторне перше читання законопроєкт №2693 "Про медіа".

Пропозицію про направлення до Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики для підготовки на повторне перше читання законопроєкту №2693 "Про медіа" підтримали 278 народних депутатів, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Стосовно цього законопроєкту було багато дискусій. Ми отримали десятки звернень представників індустрії, мали триденну відеоконференцію з Радою Європи. Наразі багато потрібно структурних доповнень. Тому краще відправити на повторне перше читання. Вони стосуються як повноважень Національної ради, так і регулювання онлайн-медіа і приведення багатьох положень, в тому числі мовлення громад, до правил Європейської директиви про аудіовізуальні медіа", - зазначив голова Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Депутат додав, що під час обговорення законопроєкту було багато заперечень стосовно введення такого поняття як "мова ворожнечі".

"Минулого тижня парламент Франції ухвалив закон, за яким вводиться регулювання мови ворожнечі, мови тероризму, у тому числі в онлайн-медіа, і зобов'язання прибирати з онлайн-платформ, таких як YouTube, Facebook мову ворожнечі, інакше штраф 1 млн 250 тис. євро. Тому дискусія відкрита, запрошую всіх до неї в цьому питанні. Ми творимо з європейцями разом ці закони", - сказав Ткаченко.

"В умовах глобальної економічної кризи, спричиненої пандемією COVID-19, парламенти та уряди країн світу приймають оперативні рішення для порятунку медіа як ключової галузі в демократичному суспільстві. Спираючись на міжнародний досвід, Національна спілка журналістів України розробила "Антикризову програму підтримки для друкованих та онлайн ЗМІ", підготовлену за підсумками опитування й консультацій із майже 100 редакціями з усієї України", - наголошується у відкритому листі НСЖУ.

Як зазначається, дослідження показало, що 82% українських редакцій постали перед економічними труднощами – зокрема, втратою рекламодавців. Медіа змушені згортати реалізацію нових проєктів, скорочувати обсяги виробництва або припиняти діяльність на час карантину. Почалися звільнення співробітників ЗМІ, зменшення заробітних плат, поширеною є практика масових неоплачуваних відпусток.

У НСЖУ інформують, що з дня оприлюднення Антикризової програми минув уже місяць, і негативні явища у сфері медіа лише посилилися.

В організації зазначають, що, за оцінками редакцій, проєкт закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо державної підтримки сфери культури, креативних індустрій, туризму, малого та середнього бізнесу у зв’язку з дією обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)" (реєстр. № 3377) не містить ефективних інструментів для допомоги українським медіа, особливо друкованим та онлайн-ЗМІ. "Переконані, в цих умовах парламент повинен вдатися до негайних кроків назустріч вітчизняним медіа. Сподіваємось, Комітет є відкритим до дискусій із журналістами, просимо в роботі Комітету врахувати думку медіаспільноти, яку представляє Національна спілка журналістів України (19 000 членів)", - закликають в НСЖУ.

Там конкретизували, що йдеться про те, щоб призупинити розгляд законопроєктів, спрямованих на посилення регулювання у сфері медіа (проєкт закону "Про медіа"), їх доопрацювання здійснювати лише після дієвої державної підтримки українських ЗМІ; зосередити зусилля парламентського Комітету на розробці законодавчих рішень для негайної підтримки медіа в час карантину та економічної кризи; у співпраці з журналістською спільнотою підготувати законопроєкт, що міститиме механізми забезпечення економічної стабільності та фінансової незалежності медіа

Читайте також: Законопроєкт про медіа потребує додаткового обговорення та доопрацювання - керівниця ІМІ

Як повідомляв Укрінформ, 30 квітня Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді за результатами розгляду у першому читанні законопроєкт "Про медіа" направити Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики для підготовки на повторне перше читання.

Комітет рекомендував на базі основного та альтернативного законопроєктів підготувати нову редакцію проєкту закону про медіа, з урахуванням зауважень та пропозицій експертів Ради Європи, провідних асоціацій медійної індустрії та громадських організацій медійної сфери.

Читайте також: ОБСЄ опублікувала правовий аналіз українського законопроєкту про ЗМІ

Як повідомлялося, законопроєкт №2693 "Про медіа" зареєстрований у Верховній Раді 27 грудня 2019 року. Він пропонує запровадити спільне регулювання у сфері медіа як поєднання функцій та засобів державного регулювання і галузевого саморегулювання.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-