Філарет поскаржився Денісовій на ліквідацію УПЦ КП

Філарет поскаржився Денісовій на ліквідацію УПЦ КП

Фото
Укрінформ
Омбудсман Людмила Денісова планує звернутися до міністра культури, молоді та спорту України Володимира Бородянського з проханням "надати повну інформацію щодо ліквідації Української православної церкви Київського патріархату як юридичної особи для вивчення законності такого рішення".

Про це вона повідомила у Facebook.

"На особистий прийом завітав особливий гість – святійший патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Під час прийому він поінформував, що до нього звертаються громадяни України, які вважають себе мирянами Української православної церкви Київського патріархату, щодо позбавлення їх права залишатися паствою цієї церкви", - написала вона.

Денісова зазначила, що у січні 2019 року Міністерство культури України зняло з реєстрації як юридичну особу Українську православну церкву Київського патріархату, в тому числі Київську патріархію УПЦ КП. "Згідно ст. 35 Конституції України та Конвенції про захист прав та основоположних свобод кожен має право на свободу думки, совісті та релігії, тому за цим фактом буду звертатися до міністра культури, молоді та спорту України Володимира Бородянського з проханням надати повну інформацію щодо ліквідації УПЦ КП як юридичної особи для вивчення законності такого рішення. Висновки будуть зроблені після детального вивчення офіційної відповіді", - додала вона.

Читайте також: Патріарха Філарета "виключили" зі Священного Синоду ПЦУ

Як повідомляв Укрінформ, 15 грудня 2018 року відбувся об'єднавчий церковний Собор, на якому ліквідували УПЦ КП, створили ПЦУ та обрали її предстоятелем митрополита Епіфанія.

На Соборі до складу новоствореної церкви увійшли Українська православна церква Київського патріархату, Українська автокефальна православна церква та окремі єпископи УПЦ Московського патріархату.

На початку січня 2019 року новостворена Православна церква України отримала Томос про автокефалію від Вселенського патріарха. Інтронізація предстоятеля ПЦУ відбулася 3 лютого 2019 року.

Однак уже 14 травня почесний патріарх Філарет оприлюднив звернення, в якому оголосив, що Київський патріархат продовжує існувати, а він сам залишається чинним патріархом.

20 червня Філарет заявив, що скликаний ним "помісний собор" скасував рішення від 15 грудня 2018 року про ліквідацію УПЦ КП і відновив її діяльність.

Водночас 24 червня синод Православної церкви України ухвалив рішення підпорядкувати ПЦУ усі парафії та монастирі Київського патріархату.

Читайте також: Епіфаній знову закликав Філарета до примирення

5 грудня в Православній церкві України поінформували про завершення процедури ліквідації релігійної організації "Київська патріархія Української православної церкви Київського патріархату".

Також, згідно з рішенням синоду ПЦУ, почесний патріарх Філарет має право пожиттєвого проживання і використання для своєї діяльності комплексу будівель за адресою: місто Київ, вулиця Пушкінська, 36, та має пожиттєве право на звершення богослужінь у Володимирському соборі міста Києва.

Речник Київської митрополії ПЦУ, архієпископ Євстратій Зоря зазначав, що відкликання почесним патріархом Філаретом свого підпису під постановою про ліквідацію Української православної церкви Київського патріархату не несе за собою жодних подальших наслідків для рішення об’єднавчого церковного Собору від 15 грудня 2018 року.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-