Карпюк - про росТБ: Як треба зневажати народ, щоб так цинічно йому брехати?

Карпюк - про росТБ: Як треба зневажати народ, щоб так цинічно йому брехати?

Відео
Укрінформ
Звільнений український політв’язень Микола Карпюк заявив, що в ув’язненні дивився новини та не хотів, аби в Україні було таке ганебне телебачення, як в Російській Федерації.

Про це він сказав під час пресконференції в Укрінформі.

“У СІЗО ФСБ міста Владикавказ, де знаходився із середини січня до кінця травня 2015 року в нас було телебачення, стабільно дивився новини. Я б не хотів, щоб у нас було таке телебачення, як в Росії”, - сказав Карпюк, відповідаючи на запитання, чи дивився він телебачення та читав газети.

Він додав, що не розуміє, "як треба зневажати свій власний народ, щоб так цинічно йому брехати”.

Читайте також: Звільнені політв'язні та моряки отримали нові документи

Як повідомляв Укрінформ, 7 вересня між Україною і Росією відбувся обмін у форматі 35 на 35. На батьківщину повернулися 11 незаконно засуджених українців: Роман Сущенко, Олег Сенцов, Микола Карпюк, Олександр Кольченко, Володимир Балух, Станіслав Клих, Олексій Сізонович, Павло Гриб, Едем Бекіров, Євген Панов, Артур Панов, а також 24 моряки, які були захоплені Росією у районі Керченської протоки у листопаді 2018 року.

26 травня 2016 року суд Чечні засудив українців Миколу Карпюка та Станіслава Клиха до 22,5 і 20 років ув'язнення відповідно. Їх звинуватили у вбивстві російських військових у Грозному в 1994-1995 роках.

За версією російського слідства, Клих і Карпюк були членами організації УНА-УНСО і наприкінці 1994 - на початку 1995 року воювали проти російських федеральних сил у складі збройних формувань самопроголошеної республіки Ічкерія. Обидва заперечували усі обвинувачення. Сторона обвинувачення не надала жодних доказів того, що Клих і Карпюк були в Чечні в цей період.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-