Правозахисники закликають ухвалити закон про покарання за воєнні злочини

Правозахисники закликають ухвалити закон про покарання за воєнні злочини

Укрінформ
Верховна Рада має негайно ухвалити законопроєкт щодо покарання за воєнні злочини — для правильної кваліфікації справ за злочини проти людяності в національних судах.

Про це під час пресконференції "Розслідування фактів створення та функціонування таємної в'язниці "МДБ ДНР" в Донецьку" в Укрінформі заявила правозахисниця, представниця Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук.

"На шостому році війни у нас досі норма права не відповідає нормі життя. Ми говоримо про злочини проти людяності, але в Кримінальному кодексі немає відповідальності за злочини проти людяності. Однак, є ухвалений в першому читанні законопроєкт, який називають в народі "закон про воєнних злочинців" (законопроєкт "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення гармонізації кримінального законодавства з положеннями міжнародного права"- ред.)", - зазначила вона.

Матвійчук заявила, що згаданий проєкт закону новостворена Верховна Рада має "негайно ухвалити — щоб дати можливість слідчим і судам правильно кваліфікувати ці злочини".

Вона також зауважила, що в Україні необхідно створити єдиний координаційний центр щодо розслідування злочинів на окупованих територій, до якого входили би представники різних органів державної влади, і який "відповідав би за збір (даних — ред.), аналіз і систематизацію всіх цих злочинів".

Як повідомляв Укрінформ, законопроєкт №9438 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення гармонізації кримінального законодавства з положеннями міжнародного права” було зареєстровано в парламенті 20 грудня 2018 року.

Читайте також: Українські правозахисники розпочали регіональний тур на підтримку вʼязнів Кремля

Метою законопроєкту є забезпечення криміналізації так званих основних злочинів відповідно до міжнародного права (геноцид, агресія, злочини проти людяності та воєнні злочини); забезпечення виконання міжнародних зобов’язань щодо запобігання безкарності зазначених злочинів; удосконалення правового режиму кримінальної відповідальності за катування.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-