В Україні 14 судів не здійснюють правосуддя

В Україні 14 судів не здійснюють правосуддя

Заява
Укрінформ
Наразі в Україні 14 судів не здійснюють правосуддя у зв’язку з відсутністю суддів або повноважень у них.

Про це ідеться в спільній заяві щодо ситуації в судовій системі голів Верховного суду, Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Ради суддів України, Державної судової адміністрації України та ректора Національної школи суддів України, опублікованій на порталі Судова влада України.

"Сьогодні в країні 14 судів не здійснюють правосуддя у зв’язку з відсутністю суддів або повноважень у суддів, у 154 судах кількість суддів, що здійснюють правосуддя, становить менше 60 відсотків від штатної чисельності. Унаслідок цього порушується право громадян на забезпечення державою доступу до правосуддя. Залишається невирішеною проблема суттєвої різниці у винагороді суддів, які ще не пройшли кваліфікаційне оцінювання, у тому числі з незалежних від них причин", - ідеться в повідомленні.

Наразі кваліфікаційне оцінювання пройшли 2701 суддя, триває кваліфікаційне оцінювання щодо 2586 суддів, а понад 2 тис. суддів звільнені з посад, що, як наголошується в заяві, "суттєво вплинуло на укомплектованість судів та здатність у розумні строки забезпечувати неупереджений і справедливий розгляд справ".

"Такий стан справ спричинений тривалістю процесу кваліфікаційного оцінювання та одночасним проведенням двох конкурсів до Верховного суду, Вищого антикорупційного суду і Вищого суду з питань інтелектуальної власності, поточним добором кандидатів на посаду судді для проходження навчання в Національній школі суддів України", - ідеться в заяві.

Також повідомляється, що вирішення кадрових проблем у системі правосуддя значно ускладнюють і тривалі спроби блокування роботи ВККСУ, що здійснюються як у судовий, так і в позасудовий спосіб.

"З огляду на зазначене голови Верховного суду, Вищої ради правосуддя (ВРП), Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (ВККСУ), Ради суддів України (РСУ), Державної судової адміністрації України (ДСАУ), ректор Національної школи суддів України (НШСУ) за результатами засідання Комунікаційного комітету системи правосуддя вважають, що першочергове завдання усіх органів суддівського врядування – домогтися суттєвих і негайних зрушень щодо вирішення комплексу кадрових проблем у системі правосуддя", - зазначається в заяві.

З цією метою спільною заявою рекомендовано ВККСУ у стислі строки (1–2 місяці) оголосити і провести конкурси на зайняття вакантних посад у місцевих (окружних) судах для кандидатів на посади суддів, що пройшли спеціальну підготовку в НШСУ, а також у судах з кадровим дефіцитом 50 % і більше.

Окрім того, ВРП, ВККСУ, ДСА України впродовж ІІІ–ІV кварталів 2019 року мають завершити переведення суддів до апеляційних, а також до новостворених місцевих (окружних) судів, а ВККСУ - розглянути можливість прискорення проведення кваліфікаційного оцінювання

Читайте також: Окружний адмінсуд закликає не висловлюватись публічно щодо неявки суддів на іспит

При цьому, згідно з опублікованою заявою, ВККСУ рекомендують за потреби внести зміни до Положення про порядок та методологію кваліфікаційного оцінювання, показники відповідності критеріям кваліфікаційного оцінювання та засоби їх встановлення та в пріоритетному порядку провести кваліфікаційне оцінювання суддів, у яких закінчився п’ятирічний термін повноважень.

Також сторони заяви рекомендують ДСАУ визначити в порядку, передбаченому ст. 19 закону України "Про судоустрій і статус суддів", оптимальну кількість суддів в апеляційних і місцевих (окружних) судах та прискорити отримання результатів дослідження з вимірювання навантаження на суддів та їх затвердження РСУ.

Окрім того, згідно з заявою, ВККСУ при здійсненні заходів щодо переведення суддів до новостворених окружних (місцевих) судів рекомендують керуватись тимчасовою чисельністю суддів, погодженою ВРП.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-