В'ятрович відповів на закиди Польщі й Ізраїлю через пам’ятник Шухевичу

В'ятрович відповів на закиди Польщі й Ізраїлю через пам’ятник Шухевичу

Укрінформ
Лист до міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа від послів Польщі та Ізраїлю в Україні, у якому вони опротестували відкриття в місті пам'ятника головнокомандувачу УПА Роману Шухевичу, повторює тези російської пропаганди щодо українського визвольного руху.

Про це написав директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович у Facebook.

"Між Польщею та Ізраїлем тривають жорсткі дискусії про минуле. Але в Україні посли обох країн, ніби, знайшли спільну мову. Хоча правильніше буде сказати "общій язик", і звісно, він "русскій". Листа до мера Івано-Франківська написано англійською, але суть його - російська. Адже зміст - повторення тез російської пропаганди проти українського визвольного руху", - наголосив В'ятрович.

Як повідомлялося, пам’ятник Головнокомандуючому УПА Роману Шухевичу відкрили у Івано-Франківську 23 травня.

3 червня у Тwitter з’явився лист англійською до міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа від послів Польщі та Ізраїлю в Україні. Вони висловили протест проти відкриття нового пам’ятника в Івано-Франківську і нагадали, що «люди, які вижили після масових вбивств, в яких вирішальну роль зіграв Роман Шухевич, досі живуть в Україні, Польщі та Ізраїлі».

Читайте також: Посли Польщі й Ізраїлю висловили протест проти відкриття пам'ятника Шухевичу у Франківську

Роман Шухевич - український політичний і державний діяч, член галицького крайового проводу Організації українських націоналістів, генерал-хорунжий, головнокомандувач Української повстанської армії.

Читайте також: Мер Франківська відповів на закиди послів Ізраїлю та Польщі щодо пам'ятника Шухевичу

12 жовтня 2007 року указом Президента України Віктора Ющенка Роману Шухевичу посмертно удостоєний звання Героя України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-