Митрополит Макарій закликає патріарха Філарета до покори

Митрополит Макарій закликає патріарха Філарета до покори

Укрінформ
Митрополит Макарій, який до утворення помісної церкви очолював Українську автокефальну церкву (УАПЦ), вважає, що якщо є обраний предстоятель Православної церкви України, то всі інші мусять мати покору.

Так він прокоментував перед початком Синоду ПЦУ останні заяви почесного патріарха Філарета стосовно Блаженнійшого митрополита Київського і всієї України Епіфанія, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Якщо є обраний предстоятель, то він є предстоятель. Все. Інші предстоятелі повинні мати покору. Хай він (Філарет - ред.) трудиться, працює для розвитку церкви... Я свою покору проявив і закликав його до покори", - сказав митрополит Макарій.

Як повідомляв Укрінформ, у грудні 2018 року в Києві відбувся об'єднавчий церковний Собор, на якому створили ПЦУ та обрали її предстоятелем митрополита Епіфанія, який на той момент був намісником предстоятеля УПЦ КП Філарета.

Читайте також: Філарет: Якби ми знали зміст Томосу до собору, то не погодилися б на нього

Під час Собору до складу новоствореної церкви увійшли Українська православна церква Київського патріархату, Українська автокефальна православна церква та окремі єпископи УПЦ Московського патріархату.

На початку січня 2019 року новостворена церква отримала Томос про автокефалію від Вселенського патріарха.

Однак 14 травня почесний патріарх Філарет оприлюднив звернення, у якому оголосив, що Київський патріархат продовжує існувати, а він залишається чинним патріархом. Також Філарет додав, що Епіфаній порушує домовленості, нібито досягнуті на об'єднавчому Соборі 15 грудня, що призвело до двовладдя у ПЦУ. За його словами, Епіфаній має нести відповідальність за зовнішнє представництво церкви, а патріарх - за внутрішнє церковне життя в Україні.

15 травня Філарет на прес-конференції заявив, що не висував би Епіфанія на пост предстоятеля ПЦУ, якби знав, що в церкві між ними виникне розділення.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-