В Україні встановлять “стелю” цін для популярних ліків

В Україні встановлять “стелю” цін для популярних ліків

Укрінформ
В Україні з 1 липня 2019 року будуть встановлені граничні ціни для лікарських засобів з Національного переліку основних лікарських засобів.

Відповідне рішення ухвалене на засіданні уряду в середу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Згідно з документом, регулювання цін відбуватиметься за моделлю референтного ціноутворення. Тобто порівнюються ціни на ліки в 5 сусідніх країнах (Польщі, Словаччини, Угорщини, Чехії та Латвії) і визначається ціна, яка не перевищує ці показники.

Таке обмеження цін діятиме на закупівлі ліків закладами охорони здоров’я за бюджетні кошти. Воно застосовується лише для тих лікарських засобів, ціна на які в Україні вища, ніж ціни в референтних країнах, і за якими обсяг продажів за рік становить понад 5 млн грн. Референтна ціна розраховується для міжнародних непатентованих назв.

Читайте також: Супрун сказала, на ліки з яких країн запровадять держрегулювання цін

Національний перелік основних лікарських засобів, за яким першою чергою закуповують препарати лікарні, складається з 427 препаратів з доведеною ефективністю. Близько 60 з них - популярні ліки, якими найчастіше користуються українці.

Крім того, Кабмін ухвалив розпорядження «Про схвалення Концепції реалізації державної політики щодо запобігання фальсифікації лікарських засобів та затвердження плану заходів з її реалізації".

Згідно з документом, в Україні буде запроваджено сучасні механізми запобігання фальсифікації лікарських засобів, що дозволять в реальному часі відстежувати обіг лікарських засобів та контролювати усі етапи ланцюга постачання лікарських засобів від виробника до споживача.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-