Супрун сказала, на ліки з яких країн запровадять держрегулювання цін

Супрун сказала, на ліки з яких країн запровадять держрегулювання цін

Укрінформ
В Україні з 1 липня 2019 року планується впровадити державне регулювання цін на певні ліки з Національного переліку лікарських засобів.
Про це сказала міністр охорони здоров'я Уляна Супрун під час засідання Кабінету міністрів 3 квітня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Від 1 липня 2019 року буде запроваджено державне регулювання цін на деякі міжнародні непатентовані назви препаратів та діючих речовин лікарських засобів, що включені до Національного переліку. Це буде реферування цін на ліки з такими країнами, як Польща, Словаччина, Чеська Республіка, Угорщина, Латвія", - сказала Супрун.

Читайте також: QR-код проти підробок: в Україні змінять правила пакування ліків

За її словами, буде впроваджено граничні відсоткові регресивні націнки на препарати, включені до Національного переліку основних лікарських засобів, залежно від суми вартості цих препаратів.

„Буде також прийнято розпорядження Кабміну про схвалення концепції реалізації держполітики щодо запобігання фальсифікації лікарських засобів та затвердження плану заходів. Це стосується впровадження єдиної системи моніторингу обігу лікарських засобів та поступового впровадження маркування контрольними ідентифікаційними знаками упаковок ліків. Через 2 декодування ми зможемо слідкувати за лікарським засобом від моменту випуску від виробника (або перетинання кордону) до пацієнта”, - поінформувала Супрун.

Крім того, за словами Прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, в Україні варто увести нову систему фінансування лікування для тих українців, які мають складні діагнози і потребують багато коштів на лікування.

"Для людей, у яких складні захворювання, треба вводити абсолютно нову систему фінансування. Треба кошти вести за людиною, яка захворіла, робити це через Національну службу здоров'я" ,- сказав Гройсман.

За його даними, нині в Україні є близько 130 тисяч громадян, які потребують підтримки держави у лікуванні.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-