Новий реєстр матиме всі дані про ветеранів – Фріз

Новий реєстр матиме всі дані про ветеранів – Фріз

Укрінформ
Створення Єдиного державного реєстру ветеранів російсько-української війни є одним із пріоритетів для Міністерства з питань ветеранів.

Про це в інтерв’ю Укрінформу повідомила міністр у справах ветеранів Ірина Фріз, зазначивши, що в Україні, за даними Державної служби у справах ветеранів, станом на 1 січня 2019 року - 354 тисячі 977 осіб.

"Єдиний державний реєстр – це не лише облік ветеранів, це також можливість отримати всю інформацію про наших ветеранів, щоб міністерство знало в обличчя кожного з них. Ми хочемо володіти інформацією про його освіту, соціальний стан, фах, працевлаштування або необхідність працевлаштування, бажання отримати знання чи навички або отримати першу чи другу вищу освіту", - заявила Фріз.

Вона вважає, що реєстр - це інструмент прозорості, запобіжник від зловживання ветеранськими коштами та можливість для всіх наших міжнародних партнерів чітко зрозуміти, за якими напрямками краще допомагати ветеранам.

На її думку, "зараз дуже важливо мати розуміння: які питання для наших ветеранів є пріоритетними. Ми проведемо соціологічні дослідження як серед ветеранів, так і серед суспільства. Саме на цьому хочемо базувати розробку програми з формування нового образу ветерана. Суспільство має бути готовим приймати своїх захисників, вшановувати їх за те, що вони були готові віддати життя за нашу Батьківщину. Суспільство має бути готовим спілкуватися з ветеранами на якісно новому рівні".

Міністерство ветеранів планує запустити пілотний проект в одній з областей, який спрямовано на створення психофізіологічного профілю ветерана. Проект планують завершити за три місяці, і тоді, на думку міністра, держава матиме достатньо інформації, що дозволить говорити, які саме програми потрібні для ветеранів цього регіону.

Читайте також: “Кишенькових” ветеранських фан-клубів при міністерстві не буде — Фріз

«Цей профіль буде оновлюватись. Якщо перший скринінг інформації ми будемо робити протягом трьох місяців, то потім це достатньо буде робити раз на рік. Створивши цей профіль, ми будемо мати можливість оперувати даними щодо працевлаштування, освіти ветерана, щодо програм та пільг, якими ветеран користується: починаючи від санаторно-курортного лікування і завершуючи медичною реабілітацією, яка раз на рік має бути надана йому за законом», - заявила Фріз.

Як повідомлялося, законом від 7 лютого 2019 року встановлюється, що Єдиний державний реєстр ветеранів війни – єдина державна інформаційно-телекомунікаційна система, призначена для збирання, реєстрації, накопичення, зберігання, захисту і знеособлення інформації про ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, постраждалих учасників Революції гідності, членів сімей таких осіб та інших осіб, на яких поширюється чинність закону "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту". Реєстр створюється для забезпечення обліку таких осіб, реалізації ними пільг та інших соціальних гарантій; адміністрування потреб цих осіб.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-