Росія має забезпечити українським морякам захист згідно з міжнародним правом - ООН

Росія має забезпечити українським морякам захист згідно з міжнародним правом - ООН

Укрінформ
Росія має забезпечити 24 захопленим українським морякам захист згідно із міжнародним гуманітарним правом.

Про це заявила голова місії Фіона Фрейзер на презентації нової 25-ї доповіді Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, яка охоплює період від 16 листопада 2018 року до 19 лютого 2019 року, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Ми проаналізували наслідки військово-морського інциденту поблизу Керченської протоки. У доповіді зазначається, що 24 затриманим членам українських екіпажів, які наразі утримуються під вартою в Москві, слід забезпечити захист, передбачений міжнародним гуманітарним правом. Це означає, що з ними слід поводитися гуманно, захищати їх від актів насильства чи залякування і надавати їм медичну допомогу", - сказала Фрейзер.

Читайте також: На Донбасі торік загинули 55 цивільних — ООН

Як повідомляв Укрінформ, адвокат Микола Полозов 12 березня поінформував, що російські слідчі всупереч позиції захисту призначили психолого-психіатричну експертизу 11 захопленим в полон українським морякам.

Як відомо, 25 листопада 2018 року прикордонні кораблі Російської Федерації в районі Керченської протоки обстріляли і захопили три українських військових корабля, які здійснювали плановий перехід з Одеси в Маріуполь, а також 24 моряків. Зараз полонені знаходяться в Москві, в СІЗО. Всі вони визнали себе військовополоненими.

18 грудня 2018 року Генасамблея ООН в ухваленій більшістю голосів резолюції щодо проблеми мілітаризації Криму висловила серйозну стурбованість "безпідставним" нападом на українські кораблі, пораненням і захопленням їх екіпажів і закликала негайно звільнити всіх військовополонених.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-