У фінальному рейтингу конкурсу до Верховного Суду ВККСУ врахувала 78% висновків ГРД

У фінальному рейтингу конкурсу до Верховного Суду ВККСУ врахувала 78% висновків ГРД

Укрінформ
Вища кваліфікаційна комісія суддів України завершила другий в історії країни конкурс на посади суддів Верховного Суду та назвала його переможців.

Таким чином, завершується формування найвищої судової інстанції, яка вперше сформована за результатами конкурсу і працює з грудня 2017 року, повідомили у прес-службі ВККСУ.

"Україна демонструє єдиний випадок у світі, коли створення двох найвищих судів - Верховного Суду та Вищого антикорупційного суду в країні відбувається одночасно. Ці процедури стали можливими в результаті судової реформи. 6 березня Комісія завершила формування Верховного Суду, що вже рік отримує позитивні відгуки про свою роботу. Ця робота свідчить, що процедури ВККСУ доводять свою ефективність щодо якісного кадрового наповнення судових інституцій", - зазначив голова ВККСУ Сергій Козьяков.

Другий конкурс, який було оголошено 2 серпня 2018 року, відбувався в чотири Касаційні суди Верховного Суду.

У конкурсі, окрім суддів, брали участь також адвокати, науковці та кандидати із сукупним стажем. У підсумку, серед 78 переможців конкурсу – 54 судді (69%), 14 науковців (18), 7 адвокатів (9%) та 3 претенденти із сукупним стажем (4%). Таким чином Комісія рекомендує на призначення майже 30% кандидатів, що раніше не працювали суддями.

Серед переможців конкурсу на зайняття вакантних посад Касаційних судів у складі Верховного Суду 30 кандидатів наук і 5 докторів наук, жінок – 31, чоловіків – 47. Наймолодшому переможцю конкурсу 34 роки, а найстаршому – 61. Найбільша кількість переможців з Києва (24) та Харкова (8).

Нагадаємо, що Комісії у проведенні конкурсу на одному з етапів допомагала Громадська рада доброчесності, яка встановлювала відповідність кандидата критеріям професійної етики та доброчесності під час кваліфікаційного оцінювання. Стосовно кандидатів ГРД підготувала 71 висновок. 78% (56 кандидатів) з висновками не потрапили до фінального рейтингу.

"Кандидати, які мали негативні висновки, надавали відповідні документи та свої пояснення щодо питань, які до них висувались. І хоча представники громадської ради не завжди погоджувались з поясненнями кандидатів, рекомендація їх до призначення означає, що Комісія зробила ретельну правову оцінку всіх матеріалів, у тому числі від численних державних органів. Категорично некоректним є застосування категорії "недоброчесні" до тих кандидатів, які успішно використали своє право на відповідь під час процедури конкурсу", - зазначив член ВККСУ Михайло Макарчук.

Читайте також: Автори закону про Вищий антикорупційний суд відзначають прозорість відбору суддів до ВАКС

Як повідомлялося, 2 серпня 2018 року оголошено другий конкурс до Верховного Суду. Комісія отримала 659 заяв про участь у конкурсі, а допущено було 566 кандидатів. В анонімному тестуванні взяли участь 525 кандидатів, а в написанні практичного завдання — 316. За результатами спеціальної перевірки до етапу співбесід було допущено 235 кандидатів.

За період фінального етапу другого конкурсу до Верховного Суду "Дослідження досьє та співбесіди" 46 кандидатів із 235 не підтвердили своєї здатності здійснювати правосуддя у Верховному Суді. Таким чином, зі 189 кандидатів Комісія сформувала рейтинг до найвищої судової інстанції України.

7 березня ВККСУ направить документи з рекомендацією на призначення 78 переможців конкурсу до Вищої ради правосуддя.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-