Павленко спростував закиди путінських пропагандистів проти Томосу

Павленко спростував закиди путінських пропагандистів проти Томосу

Укрінформ
Радник Президента України, директор Національного інституту стратегічних досліджень Ростислав Павленко спростував закиди путінських пропагандистів проти Томосу про автокефалію Православної церкви України.

Про це він написав, відповідаючи на коментарі під своїм постом у Facebook.

“Михайло Ужвій пропонує дати аргументовані відповіді на запит путінагітпропа”, - написав він.

Радник Президента відповів по пунктах на ці запитання:

Перше запитання: «Митрополит УПЦ МП входит в синод РПЦ, а ПЦУ - не входит».

- ПЦУ за статусом рівна РПЦ. Тому митрополиту ПЦУ нікуди входити не треба - він і без того очолює незалежну церкву.

2. “ПЦУ не имеет право создавать зарубежные епархии и приходы”

- Жодна Церква не може створювати приходів за межами юрисдикції. Навіть РПЦ)) Це так, якби держава вирішила створити свої «філіали» на території інших. Але питання закордонних парафій вирішується шляхом міжцерковних домовленостей. Наприклад, можна відкрити подвір‘я на території іншої церкви - за її згоди.

3. “Патриархат в Украине упраздняется”

- Вперше в історії України маємо і незалежну, і визнану іншими Церкву. Це - величезний крок. Всі церкви отримували визнану незалежність у статусі митрополії або архієпископії. А згодом деякі набули статусу патріархії - який був визнаний Фанаром окремим актом. РПЦ - виняток, але вони отримали «підтвердження статусу» при винятковій ролі московської держави.

Коли ПЦУ зміцніє, коли до неї приєднаються ті, хто нині залишається в МП - можна буде говорити про набуття визнаного статусу Патріархату. Положення Томосу про те, що титул Предстоятеля не можна змінювати без згоди Фанара - насправді шлях до цього. Церква зміцніє, отримає визнання, напрацює авторитет - буде легше вести перемовини про статус патріархата. А поки митрополія - нічим не гірша, і рівна серед рівних.

Читайте також: Противники Єдиної церкви все ще намагаються “втулити” людям брехню — Павленко

4. “Константинополь будет высшей инстанцией в разрешении споров внутри ПЦУ”

Вселенська Патріархія є такою інстанцією для всіх Церков. В силу такого статуса було повернуто до спілкування мільйони українських немосковських православних, знято покарання з Філарета, Макарія і їхніх послідовників. Те, що Москва зараз цього не визнає - її особиста проблема.

5. “Устав ПЦУ должен отвечать положениям Томоса”

- Стандартна вимога. Але Томос написаний настільки рамково, що не відповідати йому важко.

6. “ПЦУ на правах подчиненности обязана принимать участие во всех совещаниях, которые проводятся под эгидой Фанара”

- По-перше, не на правах подчіньонності, а як рівна серед рівних. А по-друге, йдеться про події масштабу Всеправославного Собору 2016 року, який Росія проігнорувала, ще й інших підбила, чим продемонструвала справжнє ставлення до канонів і православ‘я.

7. “ПЦУ будет получать миро от Константинополя”

- Суто символічна річ, присутня в більшості Томосів. Не тягне жодних практичних обмежень.

Читайте також: Україна позбулася історичної духовної залежності від Росії – французькі ЗМІ

8. “В томосе закреплены права Константинополя на экзархат и ставропигии в Украине"

Екзархат - це представництво, місія, фактично - «посольство», яке знаходиться в Андріївській церкві. Мається на увазі це. Жодних інших не передбачено. “Щодо ставропігій - див пункт про міжцерковні домовленості. Без згоди ставропігій ніхто не створюватиме. І до речі: жодних таємних чи не таємних угод про «ставропігії» (окрім згаданої Андріївської церкви) не існує”, - написав він.

Як повідомляв Укрінформ, Вселенський патріарх Варфоломій у суботу, 5 січня, підписав Томос про автокефалію Православної церкви України. В неділю, 6 січня, в Патріаршому храмі Святого Георгія відбудеться вручення Томоса та божественна літургія, яку спільно відправлятимуть Вселенський патріарх Варфоломій та предстоятель Православної церкви України, митрополит Київський і всієї України Епіфаній.

Водночас Російська православна церква та очільники Української православної церкви Московського патріархату відмовилися визнавати рішення Вселенського патріархату про надання Томосу Православній церкві України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-