Українці стали менше давати хабарів лікарям

Українці стали менше давати хабарів лікарям

Дослідження
Укрінформ
Українці стали менше "дякувати" лікарям подарунками.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров я України, посилаючись на результати дослідження соціологічної групи "Рейтинг".

“Українці рідше дають хабарі: у жовтні цього року 7% "віддячували" у кишеню лікарю, за чотири місяці до того, у червні, — 15%, а у серпні 2017 року — 20%. Так само сходить нанівець культура віддяки подарунком: якщо у червні 27% респондентів "дякували" лікарям та медсестрам подарунками, то в жовтні — 14%", — зазначили у МОЗ.

Там вкотре наголосили, що будь-які примусові збори коштів — неприпустиме явище в медзакладах.

"Так само обов’язковими для сплати не можуть бути благодійні внески. Крім того, на сайті кожного обласного департаменту обов'язково має бути вичерпна інформація про наявність та вартість лікарських засобів та медичних виробів, закуплених за кошти державного бюджету України, місцевих бюджетів та інших джерел у закладах охорони здоров’я", — додали у МОЗ.

Там підкреслили, що кожен українець зможе перевірити, чи є у медзакладі потрібний і безоплатний для пацієнтів препарат, і побачити, за якою вартістю конкретні ліки закупили.

Читайте також: У МОЗ розповіли, чи задоволені українці медреформою

"Це можна буде легко зробити в онлайн-режимі, навіть не виходячи з дому. Регіональні департаменти також повинні моніторити залишки ліків і вакцин у кожному медзакладі області й за потреби оперативно перерозподіляти їх між закладами", — зазначили у МОЗ.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-