На атестацію наукової діяльності вишів у бюджеті-2019 передбачили 100 мільйонів

На атестацію наукової діяльності вишів у бюджеті-2019 передбачили 100 мільйонів

Укрінформ
Національний фонд досліджень зможе розпочати грантове фінансування науки з 2019 року.

Про це сказав віце-прем'єр-міністр В'ячеслав Кириленко на засіданні Національної ради України з питань розвитку науки і технологій, повідомляється на Урядовому порталі.

«Національний фонд досліджень вже з наступного року зможе почати грантове фінансування науки. Для цього урядом передбачено у державному бюджеті нову бюджетну програму та кошти обсягом близько 262 млн гривень», – наголосив віце-прем'єр.

Кириленко також зазначив, що на початку листопада уряд окреслив нові завдання у сфері наукової діяльності як для Національної ради, так і для центральних органів виконавчої влади – затверджено план заходів щодо реформування української наукової сфери. Зокрема, затверджено процедуру атестації наукової діяльності закладів вищої освіти, на основі якої їм надаватиметься базове фінансування. У державному бюджеті з цією метою передбачено кошти обсягом 100 млн гривень, а загалом на наступний рік на забезпечення наукової сфери України уряд виділив 9,364 мільярда гривень, що на 12,5% більше, ніж у 2018 році.

Згідно з повідомленням, на засіданні Національної ради з питань розвитку науки і технологій, що проходило під головуванням міністра освіти і науки Лілії Гриневич, обговорили формування пропозицій Кабінету міністрів щодо персонального складу Наукової ради Національного фонду досліджень України, організаційні заходи, пов’язані з формуванням і початком роботи фонду, формування рекомендацій щодо бюджету Національного фонду досліджень як головного розпорядника бюджетних коштів на  2019 рік.

Читайте також: Запровадження воєнного стану не вплинуло на доходи держбюджету - Мінфін

Як повідомлялося, перше засідання Національної ради з питань розвитку науки і технології відбулося 16 січня 2018 року під головуванням Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана. 

Національна рада України з питань розвитку науки і технологій – це постійно діючий консультативно-дорадчий орган при Кабінеті міністрів, головні функції – формування засад державної політики у сфері наукової діяльності, інтеграція української науки в світовий науковий дослідницький простір тощо.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-