ОБСЄ передала ЦВК обладнання для захисту від кібератак

ОБСЄ передала ЦВК обладнання для захисту від кібератак

Укрінформ
Центрвиборчком отримав від координатора проектів ОБСЄ в Україні комплекс обладнання і програмного забезпечення для посилення захисту Держреєстру виборців від кіберзагроз.

Про це повідомили у відділі взаємодії із ЗМІ секретаріату ЦВК.

"Зокрема, Комісії передано системи для комплексного технічного захисту мережі ДРВ. Вони дозволять виявляти загрози, запобігати вторгненням і реагувати на можливі кібератаки. Найближчим часом працівники Служби розпорядника ДРВ пройдуть відповідне навчання з управління зазначеними системами", - йдеться у повідомленні.

Як уточнюють у ЦВК, передача обладнання стала важливим кроком в низці заходів, що проводяться Комісією для посилення кібербезпеки адміністрування виборів в Україні в рамках підготовки до загальнонаціональних виборів 2019 року.

При цьому старший співробітник проектів координатора проектів ОБСЄ в Україні Джеффрі Ерліх зазначив, що "в сучасному світі, який відзначається стрімким технологічним розвитком, надзвичайно важливо постійно вдосконалювати методи захисту від кіберзагроз".

"Тож ми сподіваємось, що з нашою допомогою особисті дані українців та їхнє право голосу на виборах будуть ще краще захищені", - сказав Ерліх.

Своєю чергою керівник Служби розпорядника Державного реєстру виборців Олександр Стельмах відзначив, що такі заходи забезпечать впровадження додаткових елементів системи, які стосуються безпосередньо захисту інформації.

"Сучасні підходи в інформаційній безпеці вимагають не тільки оперативного виявлення загроз, але й реагування на них. Саме тому для швидкого відбиття загроз система управління безпекою і системи реагування застосовуються спільно", - наголосив він.

За словами Стельмаха, в рамках такого комплексного рішення система може реагувати на загрози та аномалії на різних рівнях - робочого місця, мережі, серверів, а також на різні спектри загроз - вірусну, спам, атаку із зовнішніх мереж, вторгнення тощо.

Постачання зазначеного обладнання здійснено в рамках проекту "Посилення кібербезпеки і прозорості виборчих процесів в Україні", що реалізується координатором проектів ОБСЄ за фінансової підтримки уряду Норвегії та місії США в ОБСЄ.

Як наголосила голова Центральної виборчої комісії Тетяна Сліпачук, ця своєчасна чергова технічна допомога є яскравим прикладом сталого та дієвого співробітництва між Комісією та координатором проектів ОБСЄ у сфері виборів, і зокрема забезпечення їх кібербезпеки.

Читайте також: Рада дає майже 50 мільйонів на кібербезпеку ЦВК

Як повідомлялося, Державний реєстр виборців був запроваджений за підтримки координатора проектів ОБСЄ 2009 року з метою покращення якості списків виборців та підвищення ефективності адміністрування виборів.

База даних ДРВ містить персональні дані понад 35,6 млн громадян України, які мають право голосу на президентських та парламентських виборах, проведення яких заплановано наступного року.

Верховна Рада 22 листопада підтримала закон №8496, яким передбачено збільшення видатків на 49,66 млн грн на посилення безпеки інформаційних ресурсів Центральної виборчої комісії в умовах постійних кібератак.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-