Сьогодні у Стамбулі розпочнеться Синод, на якому обговорять текст Томосу для України

Сьогодні у Стамбулі розпочнеться Синод, на якому обговорять текст Томосу для України

Фото
Укрінформ
У Стамбулі сьогодні розпочнеться засідання Священного Синоду Вселенського патріархату, на якому очікується визначення дати проведення об’єднавчого собору в Україні та буде обговорюватися текст Томосу.

Про це повідомляють кореспонденти Укрінформу.

«Цей процес — обговорення тексту Томосу — є звичною процедурою. Він відбувається без особливого розголосу та уваги. Окрім того, на Синоді будуть розглядати інші питання, не пов`язані з Україною», — прокоментували початок засідання у прес-службі Вселенського патріархату.

У Стамбулі розпочнеться засідання Синоду, на якому обговорюватимуть текст Томосу для України / Фото: Ольга Буднік, Укрінформ

Не виключено, що на нинішньому Синоді й буде затверджено текст Томосу.

Наразі члени Синоду готуються до початку засідання.

Як відомо, раніше Президент України Петро Порошенко заявив, що на засіданні Синоду Вселенського патріархату 27—29 листопада буде ухвалено рішення про затвердження Томосу для помісної Української православної церкви.

Читайте також: Порошенко: Очікуємо найближчим часом остаточного оформлення автокефалії

Синод Вселенського патріархату ухвалив рішення надати Томос про автокефалію православній церкві в Україні 11 жовтня цього року. Тепер у Києві має бути скликано Собор за участю архієреїв УПЦ КП, УАПЦ, а також УПЦ МП, які звернулися до Вселенського Патріарха з проханням про Томос. Собор здійснить церковне об'єднання, утворивши єдину помісну УПЦ, і обере її предстоятеля. Після цього відбудеться отримання предстоятелем єдиної помісної автокефальної УПЦ Томоса як документа (грамоти).

Президент Петро Порошенко та Вселенський Патріарх Варфоломій 3 листопада підписали у Стамбулі Угоду про співпрацю та взаємодію між Україною та Вселенським патріархатом.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-