Відсьогодні на радіо має звучати не менше як 35% україномовних пісень

Відсьогодні на радіо має звучати не менше як 35% україномовних пісень

Укрінформ
У четвер, 8 листопада, відбувся черговий, заключний етап зростання квот на україномовні пісні та програми на радіо й відтепер частка пісень українською мовою в ефірі радіостанцій має становити не менше 35 %, а програм - 60 %.

Про це повідомляє Національна рада з питань телебачення і радіомовлення.

«З 8 листопада 2018 року в ефірі радіостанцій має звучати не менше як 35% пісень українською мовою. Також упродовж доби обсяг ведення передач державною мовою не повинен бути меншим за 60%. Це третій крок у реалізації законодавчих змін щодо звучання української мови на радіоканалах, запроваджених Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо частки музичних творів державною мовою у програмах телерадіоорганізацій», який набув чинності 8 листопада 2016 року», - ідеться в повідомленні.

Зазначається, що обсяг україномовних пісень у 35% має забезпечуватися упродовж доби, а також у кожному проміжку часу між 07.00 та 14.00 і між 15.00 та 22.00.

Водночас ті радіостанції, які транслюють понад 60% пісень офіційними мовами Європейського Союзу, повинні забезпечувати частку пісень державною мовою не менше як 25%, проте ці особливості мають бути прописані в ліцензії компанії.

Читайте також: Ефір телеканалів відсьогодні починають моніторити на дотримання мовних квот

Як відомо, зазначені законодавчі норми впроваджувалися поступово - у три етапи. Таких домовленостей було досягнуто між законодавцями і представниками індустрії після тривалого обговорення. Починаючи із 25% пісень і 50% ведення передач українською мовою у 2016 році, щороку обсяг зростав на 5 відсоткових пунктів. Перехідний період набуття остаточних вимог до обсягу україномовних пісень і ведення програм державною мовою на радіо завершився.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-