НСЖУ закликає кандидатів у Президенти гарантувати свободу слова

НСЖУ закликає кандидатів у Президенти гарантувати свободу слова

Укрінформ
Кандидати на посаду Президента України мають публічно підтримати "Декларацію на захист свободи слова".

Про це у Facebook написав голова НСЖУ Сергій Томіленко.

"Напередодні виборів Президента України-2019 Національна спілка журналістів закликає кандидатів взяти на себе добровільні зобов’язання гарантувати свободу слова, її подальше утвердження і розвиток відповідно до світових стандартів", - зазначив він.

"Декларація на захист свободи слова" є документом, напрацьованим головою НСЖУ Сергієм Томіленком у консультаціях з українськими журналістами та експертами Міжнародної федерації журналістів.

Читайте також: НСЖУ нарахувала 143 напади на журналістів з початку 2017-го

Відповідно до декларації, кандидат, у разі обрання Президентом України, має дотримуватися 7 принципів: Перше. Поважати свободу слова і самовираження. Друге. Не вчиняти жодних дій, що незаконно обмежують ці свободи. Публічно засуджувати подібні спроби. Третє. Не перешкоджати журналістській роботі, не чинити тиск на журналістів та ЗМІ. Четверте. Не використовувати силові органи і регуляторів для переслідування журналістів. МВС, ГПУ, СБУ, НАБУ, НАЗК, ДБР, ДФС, Національна Рада з питань телебачення і радіомовлення та інші державні структури не повинні бути інструментами тиску на редакційну політику медіа та роботу журналістів. Переслідування журналістів за їхні матеріали є неприпустимим. П’яте. Щорічно проводити публічні звіти силовиків про результати розслідувань злочинів проти журналістів та боротьбу із безкарністю. Шосте. З повагою ставитися до роботи журналістів; не ділити їх на "своїх" і "поганих", не чіпляти ярликів і не заохочувати ворожнечу. Сьоме. Поважати існуючі закони у сфері свободи слова, а законодавчі новації мають бути погоджені з журналістською спільнотою і медіа в ході проведення широких консультацій.

Як відомо, чергові вибори Президента України відбудуться 31 березня 2019 року. Старт виборчої кампанії запланований на 31 грудня 2018 року. З цього дня починається реєстрація потенційних кандидатів у ЦВК і передвиборна агітація, яка завершується опівночі останньої п'ятниці перед голосуванням. До 9 лютого 2019 року буде оголошено остаточний список претендентів на посаду глави держави.

Майбутні вибори президента обійдуться держбюджету 2,4 млрд гривень.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-