Вселенський патріарх не визнає московської церковної юрисдикції над Україною

Вселенський патріарх не визнає московської церковної юрисдикції над Україною

Укрінформ
Вселенський патріарх Варфоломій не визнає московської церковної юрисдикції над Україною.

Про це йшлося в промові патріарха Варфоломія на відкритті Синакса у Стамбулі.

«Наскільки нам відомо, жодного акту, що змінює канонічну основу Києва чи переглядає умови визнання ролі Константинополя, ніколи не було; і, звичайно, не було такої зміни з боку Материнської Церкви, яка б цілком передала Київ до Росії», - вказано в документі.

Прес-секретар ЦПЦ Київського патріархату Євстратій Зоря повідомив на сторінці у Facebook про ключові пункти, на яких наголосив Вселенський патріарх Варфоломій на Синаксі:

1. Перенесення місця перебування митрополитів Київських на початку XIV ст. до Москви відбулося без благословення Матері Церкви Константинопольської, і український народ не раз робив кроки до усунення з-під влади Москви.

2. Патріархат у Москві був проголошений без включення до нього Київської Митрополії.

3. Лист 1686 року був наданий під тиском і через обставини, і в ньому йшлося лише про надання дозволу (вжите англійське слово «ліцензія») Московському патріарху посвідчувати Київського митрополита. Але цей митрополит мав і надалі визнавати Вселенського патріарха як свого главу і перебувати в його юрисдикції, про що мало свідчити згадування імені Вселенського патріарха за богослужінням. Ці умови не були дотримані.

4. Ніяких інших документів, які б свідчили про «повну передачу» Київської Митрополії в юрисдикцію Московського патріархату, не відомо.

5. Канон 1 Вселенського собору зобов‘язує Патріархів не поширювати свої права поза межі своєї юрисдикції.

6. Вселенський патріархат терпляче ставився до порушення його прав, але це не означає згоду з таким порушенням чи що воно стало законною справою.

7. Всім відомі церковні проблеми в Україні і Російська церква одна несе відповідальність за них. А тому, як причина проблем, вона не може бути тим, хто їх вирішить.

Читайте також: Вселенський патріархат підтвердив право самостійно надавати автокефалію - Порошенко

8. Питання також потребує дій Вселенського патріарха ще й тому, що до нього з проханням про це зверталася і влада України, і (дослівно) «Патріарх» Філарет Київський.

9. Також беззаперечним є канонічний привілей Вселенського патріарха на розгляд апеляцій до нього від єпископів та кліру і вірних інших Помісних Церков, якщо вони не можуть отримати канонічного захисту своїх прав у власній Церкві. 

Також Зоря повідомив, що стосовно всього комплексу українських питань на прохання Церкви була підготовлена доповідь на понад 90 сторінках, яка буде заслухана згодом.

Як повідомлялося, 2 вересня під час Синаксису архієреїв Константинопольського патріархату було прийнято рішення, що Константинополь має право надати Томос про автокефалію української православної церкви без згоди інших церков. 

Фото: GOA

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-