Роботодавців змусили виплатити майже 250 мільйонів зарплатних боргів

Роботодавців змусили виплатити майже 250 мільйонів зарплатних боргів

Укрінформ
За 7 місяців 2018 року органами державної виконавчої служби стягнуто з недобросовісних роботодавців майже 250 млн грн.

Про це повідомила заступник міністра юстиції з питань виконавчої служби Світлана Глущенко, інформує прес-служба відомства.

"З початку року нам вдалося погасити майже 250 млн грн заборгованості, завдяки чому 19 тисяч працівників нарешті отримали зароблені ними кошти", - зазначила Глущенко.

Вона нагадала, що з 2 квітня 2018 року стартувала кампанія зі стягнення заборгованості по зарплаті: було створено регіональні штаби та мобільні виконавчі групи Мін'юсту, оприлюднено антирейтинги підприємств-боржників у всіх регіонах, розроблено технологічну картку для державних виконавців щодо роботи з боржниками, які перебувають у процедурі банкрутства.

"В результаті, за 4 місяці роботи регіональних штабів зі стягнення заборгованості по зарплаті органами державної виконавчої служби стягнуто з недобросовісних роботодавців 153 млн грн на користь 11,2 тисяч працівників", - розповіла заступник міністра.

Окрім того, додала Глущенко, з початку дії кампанії деякі підприємства встигли погасити мільйонні борги перед своїми працівниками.

Наприклад, ПрАТ "Рівнеазот" погасило заборгованість на 15,9 млн грн на користь 706 працівників, КП "Підприємство комунальної власності" сплатило 14,6 млн грн на користь 368 працівників, ПрАТ "Сєверодонецьке об'єднання "Азот" - 12,6 млн грн на користь 501 працівника, розповіла заступник міністра.

Читайте також: Розенко сказав, коли українці отримають мінімальну зарплату на рівні 4200

"Серед зовсім нещодавніх прикладів успішних кейсів в роботі державної виконавчої служби щодо ліквідації заборгованості по заробітній платі - сплата підприємством 5,5 млн грн на користь 1 140 працівників у Дніпропетровській області. А в Запоріжжі для ліквідації заборгованості одного з підприємств державною виконавчою службою було передано на реалізацію 14 транспортних засобів цього підприємства і на сьогодні вже реалізовано 3 транспортні засоби на суму понад 353 тис. грн, а кошти, отримані від реалізації майна, направлені на погашення заборгованості із заробітної плати", - зазначила Глущенко.

Вона також повідомила, що нині до ТОП-3 боржників належать Харківське державне авіаційне виробниче підприємство із сумою заборгованості 74 млн грн, ПАТ "Футбольний клуб "Металіст" із заборгованістю понад 47 млн грн та ДП "Суднобудівний завод імені 61 комунара" із заборгованістю 25,1 млн грн.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-