Справу очільника Держекоінспекції, який

Справу очільника Держекоінспекції, який "забув" про землю та авто, передають НАБУ

Укрінформ
НАЗК направить до НАБУ висновки за результатами повних перевірок е-декларацій за 2015 та 2016 роки голови Державної екологічної інспекції Андрія Заїки. 

Про це повідомляє прес-служба НАЗК.

"До НАБУ буде направлено обгрунтовані висновки, затверджені за результатами повних перевірок е-декларацій за 2015 та 2016 роки голови Державної екологічної інспекції Заїки Андрія Миколайовича. Рішення про це прийнято на засіданні НАЗК", - йдеться у повідомленні.

Так, за даними ГАЗК, очільник Держекоінспекції у декларації за 2015 рік не вказав власну земельну ділянку в Ялті, ділянку дружини в Київській області та три земельні ділянки матері в Київській та Чернігівській областях.

Також Заїка не задекларував автомобілі дружини Mazda 5 і матері Nissan Qashqai та дохід від продажу свого прогулянкового катера.

У декларації за 2016 рік посадовець не вказав автомобіль Peugeot 2008, придбаний його матір’ю в цьому ж році, а також дохід, отриманий нею та дружиною від продажу об’єктів нерухомого та рухомого майна: двох земельних ділянок, житлового будинку, квартири, бази відпочинку та двох автомобілів.

Як зазначили в НАЗК, в обох деклараціях Заїка не зазначив фінансові зобов’язання перед банком за кредитним договором, які виконав лише у 2017 році. Крім того, за результатами перевірки встановлено, що посадовець отримував від Нацбанку ліцензію на здійснення інвестицій за кордоном. 

"Надаючи пояснення Національному агентству, Андрій Заїка підтвердив, що придбав корпоративні права за кордоном, однак якої компанії - не повідомив. Загалом у кожній декларації чиновника виявлено невідображення об’єктів декларування на суму більше 4,6 млн грн", - резюмували у Нацагентстві.

Читайте також: Луценко підписав подання на депутата Дунаєва

У НАЗК також нагадали, що відповідальність за декларування недостовірної інформації на суму понад 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб передбачена статтею 366-1 Кримінального кодексу України, а затвердження обгрунтованого висновку є підставою для здійснення досудового розслідування .

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-