Раді пропонують перенести вихідний з 9 на 8 травня

Раді пропонують перенести вихідний з 9 на 8 травня

Укрінформ
Позафракційний народний депутат Андрій Денисенко пропонує перенести святковий неробочий день з 9 травня «Дня перемоги над нацизмом» на 8 травня - «День перемоги над нацизмом у Європі і День пам'яті та примирення».

Про це йдеться в проекті закону №8342, зареєстрованому у парламенті 10 травня.

«Пропонується святковий неробочий день з 9 травня «Дня перемоги над нацизмом» перенести на 8 травня - «День перемоги над нацизмом у Європі і День пам'яті та примирення»», - йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.

Автор зазначає, що дата 9 травня має «не історичний, а геополітичний та ідеологічний контекст, що висвітлює Радянський Союз і особисто Йосипа Сталіна як беззаперечного та безспірного борця із нацизмом, не дивлячись на факти співпраці СРСР та Німеччини до та на початку Другої світової війни».

Окрім того Денисенко посилається на Резолюцію Генеральної Асамблеї ООН № A/RES/59/26 від 2004 року, якою встановлено два дні для відзначення Дня перемоги над нацизмом і Дня пам'яті та примирення - 8 або 9 травня.

Читайте також: В'ятрович пропонує перенести вихідний з 9 на 8 травня

«У той же час, Західна Європа та Сполучені Штати Америки відзначають День пам'яті та примирення саме в день підписання Акту про безумовну капітуляцію нацистської Німеччини - 8 травня», - наголошує він.

На думку автора законопроекту, на сьогодні 9 травня має яскраве сучасне ідеологічне забарвлення, яке стійко асоціюється із утвердженням Росії як «наддержави, що перемогла фашизм». Зокрема, про це свідчить поширення серед сепаратистських угрупувань Донбасу та Криму георгіївської стрічки як символу «русской вєсни», тобто ідеологічного схвалення окупації Росією цих територій.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-