Розгляд позову про регламент ВККСУ Верховний суд продовжить 10 травня

Розгляд позову про регламент ВККСУ Верховний суд продовжить 10 травня

1110
Ukrinform
Касаційний адміністративний суд у складі Верховного суду 10 травня продовжить розгляд позову співкоординатора Громадської ради доброчесності Віталія Титича щодо визнання нечинними положень регламенту Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

Про це повідомили Укрінформу в Громадській раді доброчесності.

«Засідання перенесли на 10 травня на 17.00», -  повідомили у Громадській раді.

Зазначається, що суд задовольнив клопотання, подане Вищою кваліфікаційною комісією суддів України про залучення членів Громадської ради доброчесності до судового засідання у якості третіх сторін.

Читайте також: Голова ВККС прокоментував "інфошум" навколо Громадської ради доброчесності

Як повідомляв Укрінформ, Громадська рада доброчесності 25 березня заявила про припинення участі у процесі кваліфікаційного оцінювання суддів. Причиною такого рішення стали зміни в регламент Вищої кваліфікаційної комісії суддів, що стосуються висновків Громадської ради. Зокрема, ВККС визначила, що висновки ГРД мають бути підписані всіма членами ради, а також можуть бути подані у ВККС за 10 днів до співбесіди з відповідними суддями. За словами членів ГРД, це ускладнює їхню роботу, оскільки в день проводять співбесіди із 150-200 суддями, а деякі члени ради перебувають у різних містах.

Ще одна поправка, внесена в регламент ВККС, визначає, що інформація від ГРД повинна містити посилання на достовірні та надійні джерела. У протилежному випадку ВККС залишила за собою право вважати її анонімною та не брати до уваги.

Згодом у посольстві США заявили, що спільна робота Вищої кваліфікаційної комісії суддів та Громадської ради доброчесності є обов'язковою умовою успішної судової реформи.

Перше засідання у цій справі відбулося 29 березня і, як повідомили у ГРД, під час першого судового засідання Титич подав клопотання про залучення членів ВККС до судового засідання як третіх осіб, оскільки "саме вони є авторами змін до Регламенту і ніхто краще них не зможе пояснити логіку запровадження цих змін". Також у ГРД зауважили, що саме згаданим регламентом ВККСУ обмежила право громадськості брати повноцінну участь в оцінюванні суддів.

Як повідомлялося, 12 квітня Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду продовжив розгляд позову Віталія Титича, співкоординатора Громадської ради доброчесності, до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України щодо визнання положень її Регламенту протиправними та нечинними. Як зазначив у коментарі Укрінформу Титич, на засіданні у четвер, 12 квітня, суд перейшов до розгляду позову по суті, продовжити судове засідання було вирішено 3 травня.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>