Україна домовилася з Болгарією про мову в школах

Україна домовилася з Болгарією про мову в школах

1802
Ukrinform
Міністри освіти України та Болгарії Лілія Гриневич та Красімір Валчев підписали декларацію щодо імплементації мовної статті закону "Про освіту" та гарантування прав болгарської меншини.

Про це йдеться у повідомленні Міністерства освіти та науки.

«Наша мета – надання рівних можливостей усім школярам. Закон «Про освіту» гарантує, що українські діти, які належать до національних меншин, отримають достатній рівень як рідної, так і державної мови для реалізації їхніх конституційних прав. Ми пропонуємо поступово впроваджувати більше предметів державною мовою з 5-го класу. Кількість предметів, які вивчаються українською, буде поступово збільшуватись клас за класом, щоб в 11-му досягти пропорції 60% предметів українською та 40% предметів мовою меншини. Це модель, яку успішно застосовують країни ЄС. Така зміна – необхідний з освітньої точки зору крок», – зазначила Лілія Гриневич.

Вона також наголосила, що Україна реалізує всі рекомендації Венеціанської комісії. Зокрема, вже підготовано Дорожню карту, що містить перелік законодавчих та інших заходів для поступового впровадження мовної статті.

Читайте також: Гриневич хоче оцінити якість української школи на фоні інших країн

У декларації йдеться, що поряд з вивченням державної мови болгарська меншина матиме необхідні умови для вивчення та навчання рідною. Сторони окремо підтвердили важливість вивчення державної мови «як чинника інтеграції країни та суспільної згоди через розширення вживання державної мови у навчальному процесі, зокрема шляхом збільшення часу навчання державною мовою».

Документ також передбачає, що Україна та Болгарія працюватимуть над новим Протоколом про співробітництво і обмін між Міністерством освіти і науки України та Міністерством освіти і науки Республіки Болгарія на 2019/2020, 2020/2021, 2021/2022 та 2022/2023 навчальні роки.

Міністр Красімір Валчев підтвердив, що для Болгарії розвиток партнерських стосунків з Україною є дуже важливим, тому активна співпраця продовжується та вже найближчим часом болгарська сторона надішле свої пропозиції до проекту Протоколу.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>