Автокефалія для УПЦ: на Банковій обіцяють не допустити провокацій

Автокефалія для УПЦ: на Банковій обіцяють не допустити провокацій

1089
Ukrinform
Україна наразі знаходиться дуже близько від надання автокефалії православній церкві, але важливо не допустити жодних провокацій і спроб зірвати цей процес.

Про це заявив заступник глави Адміністрації Президента Ростислав Павленко під час круглого столу в Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми знаходимося на досить близькому наближенні до того, що цей Томос про автокефалію, грамота про автокефалію буде надано, однак має пройти ще ціла низка канонічних процесів, тож залишаємося дуже пильними і дуже уважними. Тим більше, що дуже важливим тут є недопущення жодних провокацій, жодних спроб зірвати цей процес, показати у невигідному стані Україну, її державні, церковні чи міжцерковні відносини”, - сказав Павленко.

Водночас він запевнив, що держава у межах повноважень усіх її органів зробить усе можливе для недопущення будь-яких спроб провокувати, розпалювати конфлікти, намагатися спекулювати на питанні автокефалії.

Водночас заступник глави АП пообіцяв, що ніколи не порушуватиме питання про створення так званої “державної церкви” та забезпечить рівне ставлення до всіх церков і релігійних організацій.

За його словами, надання Українській православній церкві автокефалії підтримують мільйони українців.

Як повідомлялося, Президент Петро Порошенко 17 квітня заявив, що підготував звернення до Вселенського патріарха із проханням видати Томос щодо автокефалії православної церкви в Україні.

18 квітня Глава держави офіційно прийняв від ієрархів УПЦ КП та УАПЦ звернення для передачі Вселенському патріарху Варфоломію про надання українській церкві Томосу про автокефалію з підписами усіх архієреїв, які підтримали це рішення.

Читайте також: Собор єпископів УПЦ у США підтримує надання автокефалії українській церкві

Верховна Рада 19 квітня ухвалила постанову про підтримку звернення Президента України до Вселенського патріарха Варфоломія щодо створення Єдиної помісної української православної церкви.

22 квітня було повідомлено, що Вселенський патріархат розпочинає процедури, необхідні для надання автокефалії українській православній церкві.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-