Спецслужби РФ готували ще одну

Спецслужби РФ готували ще одну "республіку" в Запорізькій області - ЗМІ

Укрінформ
У 2014 році у Кремля був таємний план "Троя" щодо підготовки проросійського заколоту в Запорізькій області.

Про це повідомляє "Голос Америки" з посиланням на статтю британського видання The Times "Операція Троя: російський план поширення хаосу в Україні".

"Автор статті – Том Парфітт з Москви повідомляє про таємний план "Троя", який у листопаді 2014 надіслав до Кремля Олексій Муратов. У плані були чітко зазначені імена ватажків проросійських заворушень, а шпигуни вже діяли на місці подій. Йшлося про стратегію підготовки населення Запорізької області до проросійського заколоту у регіоні, або як подавав це Муратов – "визволення від нацистсько-фашистських окупантів", - пише "Голос Америки".

Зазначається, що ця пропозиція була частиною ширшого плану Кремля з дестабілізації України. Все це увійшло до доповіді з якою ознайомилося видння The Times. Доповідь базується на витоках інформації з листів електронної пошти впливового радника Володимира Путіна – Владислава Суркова, якого деякі звуть "путінським Распутіним".

Співавтор доповіді – Боб Сілі, депутат британського парламенту від Консервативної партії, заявив, що витоки проливають світло на приховані кампанії та гібридну війну з чітким зазначенням фінансування кібернападів, росповсюдження фейкових новин, роздавання хабарів, оплачування участі у акціях, і аж до конкретної "ціни" за повалення регіональних урядів.

Муратов - колишній депутат російської Думи від путінської партії "Єдина Росія". У 2014 році його призначили представником Путіна у донецьких сепаратистів в східній Україні.

Зазначається, що план стосувався маніпуляції громадською думкою перед заколотом у Запоріжжі, який мав на меті вирвати регіон із орбіти центрального уряду в Києві. У цьому заколоті використовувалася б існуюча російська шпигунська мережа, яка вже діяла на тій території. Передбачалося нав'язання контакту з місцевою поліцією та СБУ.

Згідно з планом операції "Троя", Муратов пропонував вкласти $181 000 на поширення проросійського заколоту далі на захід від Донбасу. Документ, ймовірно, був направлений заступнику Суркова.

План чітко виклав, куди мають йти кошти бюджету операції - від $40 000 на організацію проросійських протестів у Запоріжжі, $10 000 на підтримку мережі агентів у СБУ і Міністерстві внутрішніх справ і до $49 000 на купівлю транспортних засобів.

План Муратова, за ознаками, ніколи не було втілено в життя, і важко сказати, пише Парфітт, чи Москва розглядала його як серйозну пропозицію.

Читайте також: Німеччина вислала ще чотирьох російських дипломатів

Як зазначається, російський документ був частиною третього траншу електронної пошти, виявленої мережею українських хакерів у листопаді минулого року. Два попередні транші були викриті у 2016 році. Їх ретельно вивчав співавтор доповіді Боб Сілі. Кремль назвав здобуту інформацію сфабрикованою, хоча деякі люди, які надіслали Суркову електронні листи, опубліковані хакерами, заявили, що вони непідроблені.

Якщо це так, пише автор, тоді отримані хакерами імейли свідчать про далекосяжну спробу скеровувати політику в Україні на користь Кремля, сіючи поділ і пропагуючи автономію для регіонів з значним російськомовним населенням, щоб послабити контроль центрального уряду в Києві.

Автор статті у британському виданні звертає увагу на те, що абсолютно ідентичні методи були використані на Донбасі паралельно з російським військовим вторгненням, яке відіграло вирішальну роль у бойових діях проти українського війська у 2014 році.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-