"Меморіал" ініціює міжнародну конференцію про штучні голоди в Україні

Фото
Укрінформ
Всеукраїнська правозахисна організація "Меморіал" імені Василя Стуса організує у травні міжнародну наукову конференцію "Штучні голоди в Україні в XX столітті".

Про це повідомив заступник голови правління організації Юрій Баланюк під час прес-конференції в Укрінформі.

"16 травня ми проводимо міжнародну конференцію про штучні голоди в Україні минулого століття. Чому саме у травні? Навесні 1933 року, коли ще не зійшла трава, коли не було що їсти, найбільше помирало українців", - розповів він.

Спеціально до конференції організатори створили сайт Holodomor.com.ua, на якому можна подати заявку на участь.

"Головна мета подібного заходу - донести правду про Голодомор - його жертв, "авторів" та виконавців", - зауважив перший заступник голови "Меморіалу" Богдан Моркляник.

Очікується, що у рамках наукової конференції науковцями дадуть визначення поняттю "постраждалі від Голодомору".

Організатори конференції також створили опікунську раду наукового заходу, до складу якої, зокрема, увійшли перший і третій президенти України Леонід Кравчук і Віктор Ющенко.

Читайте також: Штучний голод в Україні в 1932-1933 роках. Причину розкриють сенсаційні документи

"Конференція в тому числі має відповісти на одне важливе питання: що Голодомор - це одна з ланок тих дій, які спрямовані проти української нації, проти українського етносу", - наголосив Кравчук.

Співорганізаторами наукової конференції виступають Український інститут національної пам'яті, Міністерство освіти і науки, Міністерство культури, Національний музей "Меморіал жертв Голодомору" та Київський національний університет ім.Т.Шевченка.

Захід відбудеться за підтримки Всеукраїнського конгресу українців.

Фото: Юрій Ільєнко

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-