Фінляндія допоможе з реформуванням українських шкіл

Фінляндія допоможе з реформуванням українських шкіл

Укрінформ
Фінляндія допоможе Україні підвищити кваліфікацію вчителів, підкреслити для суспільства важливу роль освіти, а також покращити освітнє середовище шкіл у межах реформи "Нова українська школа".

Про відповідну співпрацю йдеться в проекті Угоди між урядами України та Фінляндії «Про реалізацію проекту «Фінська підтримка реформи української школи», що був затверджений  28 лютого 2018 року, під час засідання Кабінету міністрів, повідомляє прес-служба Міністерства освіти та науки.

«Передбачений Угодою проект матиме орієнтовну вартість 6 мільйонів євро. Він розрахований на 4 роки. Ці кошти будуть спрямовані на підтримку реформи саме у сфері, де Фінляндія є найбільш сильна, зокрема, йдеться про навчання педагогів. Наші вчителі потребують нових інструментів для спілкування та навчання сучасних дітей», – пояснила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Читайте також: Новий освітній стандарт: Школяр, ти маєш право на помилку!

Вона підкреслила, що МОН дуже цінує допомогу Фінляндії, яка є одним зі світових лідерів якості середньої освіти.

Своїм рішенням КМУ також делегував повноваження щодо підписання цієї Угоди міністру освіти і науки України. Після підписання документ також має бути ратифікований Верховною Радою України.

«Дуже важливо, аби всі бюрократичні процеси щодо набуття чинності цієї угоди пройшли якомога швидше, адже ми дуже розраховуємо на підтримку Фінляндії в межах реформи. Зокрема, було б добре, аби всі процедури були пройдені вже у найближчі місяці», - наголосила Гриневич.

Читайте також: Освітня реформа: колегія МОН затвердила програми для 1-2 класів

Слід додати, що Фінляндія є одним з надійних партнерів України. Після Революції Гідності Фінляндська Республіка збільшила обсяг допомоги нашій країні. Так, за останні три роки обсяг наданої гуманітарної та технічної допомоги становить 28,7 млн євро. Фінляндія підтримує реформи у законодавчому, економічному та енергетичному секторах через Раду Європейського Союзу, ЄБРР, Світовий банк та Північну екологічну фінансову корпорацію.

Як відомо, з 1 вересня 2018 року всі першокласники навчатимуться за новим державним стандартом для початкової школи. Аби підтримати на цьому шляху педагогів, МОН запустило масштабне підвищення кваліфікації вчителів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-