Освітня реформа: колегія МОН затвердила програми для 1-2 класів

Освітня реформа: колегія МОН затвердила програми для 1-2 класів

Укрінформ
Колегія Міносвіти затвердила типові програми для початкової школи, за якими навчатимуться учні 1-2 класів і які стануть базою для розробки підручників для початкової школи.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти та науки.

"Загалом Міносвіти було розглянуто 2 типові освітні програми. Під час громадського обговорення цих програм до МОН надійшло близько 400 пропозицій від педагогів, науковців, батьків та громадських активістів. Їхні зауваження були ретельно опрацьовані та, за можливості, враховані", - зазначив заступник міністра Павло Хобзей.

Отже, як зазначається у повідомленні, освітянам пропонуються 2 типові освітні програми, кожна з яких розроблена відповідно до нового закону "Про освіту" та Державного стандарту початкової освіти. Педагогічна рада закладу самостійно обиратиме, за якою програмою буде проводити навчання, а керівник затверджуватиме схвалену педрадою програму. Крім того, освітні програми, що будуть розроблятися на основі типових, не потребуватимуть окремого затвердження міністерством чи центральним органом забезпечення якості освіти. Це дозволить школам самостійно визначати хід навчального процесу, орієнтуючись на формування ключових та предметних компетентностей учнів після закінчення навчального року.

До змісту програм входить пояснювальна записка, типовий навчальний план та перелік освітніх галузей. Також програмами визначені вимоги до конкретних очікуваних результатів навчання, загальний обсяг навчального навантаження; коротко вказано відповідний зміст навчальних предметів чи інтегрованого курсу.

Читайте також: Уряд затвердив новий держстандарт початкової освіти

Наразі МОН готує наказ про затвердження типових освітніх програм, після чого вони будуть оприлюднені на сайті міністерства, йдеться в повідомленні.

Як повідомляв Укрінформ, 21 лютого 2018 року уряд затвердив Держстандарт початкової освіти, за яким навчатимуть першокласників з 1 вересня 2018 року. Документ визначає зміст освіти в початковій школі, а також обов'язкові результати навчання учнів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-