Історія свідчить – Україна ніколи не була колонією

Історія свідчить – Україна ніколи не була колонією

Блоги
2920
Ukrinform
Ми ніколи не були колоніями. Лише наші окремі території були провінціями континентальних імперій

Ні, таки треба прояснювати деякі поняття, які ніби знічев'я вкидаються у наше життя, а потім зручненько вмощуються в ньому, і далі вже по-хазяйськи цим життям розпоряджаються.

Україна в період нашої писаної історії ніколи не була колонією.

Етнос і культура, сформована на основі династичної, державної і конфесійної єдності Русі, зберегли свою цілісність і самобутність упродовж тисячоліття. У певний момент ця спільнота втратила свій династичний і конфесійний центр. Землі й окремі частини народу Русі потрапляли до складу інших державних утворень – Великого Князівства Литовського, Речі Посполитої, імперії Романових (з Московським царством уклали військовий союз) та імперії Габсбургів. Входили до них фактично добровільно, в усякому разі, не були ними завойовані.

Усі ці державні утворення були імперського типу – тобто влада спиралася не на етнічну єдність народу, а на адміністративно-військовий апарат, якому властивою була наднаціональна імперська ідентичність. До цього апарату українці рекрутувалися на однакових з представниками інших етносів (а також численних чужинців, що приходили на службу) засадах. І як тільки в імперському тілі пробуджувався націоналізм панівного етносу, українці з такого державного утворення починали виходити. Починали повільно, а закінчували бурхливо, ну вже як виходило.

Так от. Ми ніколи не були колоніями. Наші окремі території були провінціями континентальних імперій.

Колонії і провінції – це різні історії, різна психологія і різні стартові умови для незалежності.

Максим Розумний
FB

* Точка зору автора може не збігатися з позицією агентства
Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>