Письменниця Забужко і волонтер Зінкевич отримали нагороди за жертовність і гуманізм

Письменниця Забужко і волонтер Зінкевич отримали нагороди за жертовність і гуманізм

Укрінформ
Українська письменниця Оксана Забужко і медик-волонтер Яна Зінкевич отримали у Римі відзнаки Блаженного Священномученика Омеляна Ковча за особистий приклад жертовності та гуманізм. 

Церемонія вручення відзнаки відбулася у суботу в Римі у соборі святої Софії Української греко-католицької церкви, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Щорічна відзнака вручається вже всьоме. Цього року її лауреатами, крім українок Забужко і Зінкевич, стали німецька благодійниця Бригітта Вебер, американський історик Тімоті Снайдер і колишній посол Євросоюзу в Україні, голова Представництва ЄС у Ватикані Ян Томбінський.

Участь у заході взяли лауреати відзнаки, глава УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук, голова Комітету із вшанування пам’яті Блаженного Священномученика Омеляна Ковча Іван Васюник та інші члени Комітету: владика Богдан Дзюрах, Олександр Богуцький, Данило Лубківський.

"Усі сьогоднішні кандидати - збірний образ священномученика Омеляна. Це правда про Україну, яка є в поезії Оксани Забужко, інтелектуальній чесності історика Тімоті Снайдера, допомозі та жертовності Яни Зінкевич, братській допомозі та розумінні Яна Томбінського, щедрості до доброти Бригітти Вебер. Їх усіх об'єднав Омелян Ковч", - сказав голова Комітету з вшанування пам'яті священномученика Омеляна.

Він зазначив, що "Омелян Ковч у листах родині з концтабору писав, що це єдине місце, окрім Раю, де він може бачити Бога. Я питав, як це: бачити Бога серед пекла на землі? Він бачив Бога у стражданні інших, у всіх, з ким ділився милосердям. А завтра (малося на увазі в неділю, під час візиту до церкви УГКЦ Папи Римського Франциска) наш голос почує весь світ. І ми будемо благати Бога, вимолювати мир для України".

Читайте також: У Римі вручать українську нагороду за гуманізм та жертовність

Як повідомлялося, Комітет із вшанування пам’яті Блаженного Священномученика Омеляна Ковча було засновано у 2010 році. Його Почесним головою був Кардинал Любомир Гузар. Діяльність Комітету здійснюється під патронатом глави Української греко-католицької церкви Блаженнішого Святослава Шевчука.

Відзнаку імені Омеляна Ковча, греко-католицького священика, який в часи Другої світової рятував євреїв, за що був ув’язнений і загинув в концтаборі Майданек, щорічно вручають за особистий життєвий приклад жертовності та гуманізму, героїчні вчинки у служінні людині та задля примирення і порозуміння між народами.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-