У Римі вручать українську нагороду за гуманізм та жертовність

У Римі вручать українську нагороду за гуманізм та жертовність

889
Укрінформ
У суботу, 27 січня, у Римі, в соборі святої Софії Української греко-католицької церкви відбудеться вручення відзнаки Блаженного Священномученика Омеляна Ковча за особистий приклад жертовності та гуманізм.

Про це Укрінформу повідомили в прес-центрі Центру досліджень визвольного руху.

Як зазначається, щорічна відзнака вручається лауреатам, філантропам та гуманістам уже всьоме. Цього року лауреатами стали німецька добродійниця Бригітта Вебер, українська письменниця Оксана Забужко, медик-доброволець Яна Зінкевич, американський історик Тімоті Снайдер, польський та європейський дипломат Ян Томбінський, ватиканський дипломат.

В рамках урочистостей за сприяння розвиткові Католицької Церкви в Україні Державному секретарю Святого Престолу кардиналу П'єтро Пароліну буде вручено ікону священномученика Омеляна.

Наступного дня, 28 січня, відбудеться зустріч вірних УГКЦ з Папою Римським Франциском з нагоди Його відвідин Катедрального Собору Святої Софії у Римі. Лауреати Відзнаки будуть представлені Святійшому Отцю Франциску.

Читайте також: Двом українкам вручать у Римі відзнаки "за жертовність і гуманізм"

Участь у заході візьмуть лауреати Відзнаки попередніх років, глава УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук, голова Комітету із вшанування пам'яті Блаженного Священномученика Омеляна Ковча Іван Васюник та інші члени Комітету: владика Богдан Дзюрах, секретар Синоду єпископів УГКЦ отець Стефан Батрух, Олександр Богуцький, Данило Лубківський, Микола Кміть.

Комітет із вшанування пам'яті Блаженного Священномученика Омеляна Ковча було засновано у 2010 році. Його Почесним головою був спочилий предстоятель УГКЦ кардинал Любомир Гузар. Діяльність Комітету здійснюється під патронатом Глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава Шевчука.

Відзнаку імені Омеляна Ковча, греко-католицького священика, який в часи Другої світової рятував євреїв, за що був ув'язнений і загинув в концтаборі Майданек, щорічно вручають за особистий життєвий приклад жертовності та гуманізму, героїчні вчинки у служінні людині та задля примирення і порозуміння між народами.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-