Прихильників РПЦ в Україні за 7 років поменшало майже втричі

Прихильників РПЦ в Україні за 7 років поменшало майже втричі

Опитування
Укрінформ
Кількість православних, які вважають, що пріоритетною в Україні має бути Українська православна церква Київського патріархату, зростає.

На цьому наголосила під час прес-конференції старший науковий співробітник Відділення релігієзнавства Інституту філософії ім. Сковороди НАН України Віта Титаренко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Щодо перспектив православ'я, то на сьогодні 29% громадян України вважають, що православні України мають згуртуватися навколо УПЦ КП. У 2010 році цей відсоток був трошки більший за 16%", - сказала Титаренко, коментуючи відповідні соціологічні дослідження Центру Разумкова різних років. 

За її словами, думку про те, що православні церкви в Україні повинні об'єднатися в єдину церкву, яка домагатиметься незалежності, підтримали близько 20%, в 2010 році таких було лише 14%. 

Водночас в Україні зменшилася кількість тих, хто підтримує РПЦ.

"Про те, щоб Українська православна церква залишалась невід'ємною частиною Російської православної церкви, мріють 7,7%, в 2010 році таких було більш як 22%", - констатувала науковець.

Читайте також: Релігієзнавець: Відмова відспівувати дитину є на совісті всієї УПЦ МП

Однак, додала вона, інерційність українського суспільства залишається дуже високою, оскільки байдужість до цього питання виявили близько 40% - це лише на 2% менше, ніж у 2010 році.ﺗㄱᄃउ

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-