Фінансування по-новому: МОЗ оприлюднив вимоги до

Фінансування по-новому: МОЗ оприлюднив вимоги до "первинки"

Укрінформ
Міністерство охорони здоров'я оприлюднило перелік змін, які мають провести медичні заклади первинної ланки в 2018 році для переходу на нову систему фінансування.

З переліком можна ознайомитися на сайті міністерства. 

"Комунальні заклади первинної допомоги у 2018 році мають реорганізуватися у некомерційне комунальне підприємство. Лише медичні заклади у статусі комунальних некомерційних підприємств зможуть укласти договори з Національною службою здоров’я України та отримувати пряме фінансування за надані послуги з державного бюджету", - йдеться у повідомленні.

Відтак медзаклади первинної ланки протягом року мають забезпечити комп’ютеризацію, обрати МІС (медичну інформаційну систему) та підключитися до електронної системи охорони здоров’я, отримати електронні цифрові підписи для закладу та лікарів.

Читайте також: В Україні з нового року стартувала медреформа

Також привести матеріально-технічне забезпечення закладу у відповідність до Табелю технічного оснащення.

Крім того, забезпечити надання первинної медичної допомоги  у вихідні, свята та для заміни основного лікаря у відпустці, на лікарняному чи під час підвищення кваліфікації.

З квітня 2018 року розпочнеться кампанія з вибору лікаря первинної допомоги. Медзаклади повинні почати активне інформування та підписання з пацієнтами декларацій про вибір лікаря. До квітня підписання декларацій про вибір лікаря відбувається у пілотному режимі. Це зроблено для того, щоб лікарі мали час навчитися користуватися функціоналом медичної інформаційної системи, а також для тестування центрального компонента електронної системи охорони здоров’я.

Надалі медзакладам потрібно укласти договір з Національною службою здоров’я України (НСЗУ).

Конкурс на посаду голови Нацслужби здоров'я буде оголошено у січні, і до липня НСЗУ буде утворена та розпочне роботу.

28 грудня 2017 року Президент підписав закон про медичну реформу. Також Кабінет міністрів ухвалив низку підзаконних актів, необхідних для того, щоб медичні заклади та місцева влада по всій країні розпочали підготовку до першого етапу реформи.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-