Макрон та Меркель привітали звільнення полонених спільною заявою

Макрон та Меркель привітали звільнення полонених спільною заявою

Укрінформ
Досягнення домовленості щодо обміну військовополоненими є значним прогресом у втіленні мінських домовленостей.

Саме тому сторонам варто продовжити зусилля з метою спростити обмін усіма полоненими, що залишилися, домогтися доступу Міжнародному комітету Червоного хреста до всіх в’язнів та спростити пошуки безвісно зниклих осіб місією МКЧХ, йдеться у спільній заяві Президента Франції Емануеля Макрона та Канцлера ФРН Ангели Меркель, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Президент Франції та канцлер Німеччини вітають домовленість, досягнуту у Тристоронній контактній групі, щодо звільнення 380 полонених з обох сторін лінії зіткнення», - вказано у спільній заяві.

Читайте також: Франція продовжуватиме допомагати Україні у звільненні заручників - посол

«Мова йде про значний прогрес у втіленні мінських домовленостей. Вони (Макрон і Меркель – ред.) також заохочують сторони продовжити зусилля з метою спростити обмін усіма полоненими, що залишилися, домогтися доступу МКЧХ до всіх в’язнів та спростити пошуки безвісно зниклих осіб місією МКЧХ», - вказано у документі.

Читайте також: Порошенко подякував Меркель і Макрону за допомогу у звільненні заручників

Президент Франції та канцлер Німеччини також закликали «до повернення російських офіцерів до Спільного центру контролю і координації (СЦКК), який відіграє вельми важливу роль у підтримці спостерігачів ОБСЄ та контролі дотримання режиму припинення вогню».

Також Макрон і Меркель закликали відкрити додаткові пункти пропуску, «наприклад у Золотому або, можливо, у Щасті» та пообіцяли надалі уважно стежити «за розвитком ситуації, а також за тим, як сторони виконують взяті на себе зобов’язання».

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-