Муждабаєв розповів лібералам РФ про "маркери" поваги до України

Муждабаєв розповів лібералам РФ про "маркери" поваги до України

Фото, відео
1396
Ukrinform
Український журналіст Айдер Муждабаєв на Форумі вільної Росії, що проходив у Вільнюсі, розповів російським лібералам про лінгвістичні «маркери» шанобливого ставлення до України.

Відеосюжет із зверненням Муждабаєва викладений в YouTube мережевого видання Sota.Vision.

«Багато російських ліберальних політиків, публіцистів навіть не помічають імперства в самих собі, в якихось дрібницях. Мені здається, що якщо ми хочемо лікувати Росію від імперського прокляття, то ми повинні все-таки кожен почати з себе», - сказав Муждабаєв, розкриваючи тему.

Серед таких маркерів імперського ставлення до України, від яких він для початку запропонував відмовитися російським лібералам, були прохання: перестати говорити «на Україні», оскільки це «політичний прийменник»; правильно ставити наголос у слові «український»; писати без дефіса перше слово в словосполученні «кримськотатарський народ». За словами Муждабаєва, коли російський політик, публіцист не зважає на ці правила, для українців – це маркер його зневажливого ставлення до України в цілому.

Читайте також: Цькування Фейгіна в РФ пов'язане зі справою Сущенка - Форум вільної Росії

Кримськотатарський журналіст також з гіркотою констатував переважну байдужість росіян до долі кримських татар в анексованому Криму, відсутність рефлексії з приводу того, що в XXI столітті російська влада проводить там репресії за етнічною ознакою.

IV Форум вільної Росії проходив у Вільнюсі 3-4 грудня.

Фото: Олег Кудрін, Укрінформ

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>