Україна та Греція оновлять угоду про співробітництво у сферах науки та культури

Україна та Греція оновлять угоду про співробітництво у сферах науки та культури

754
Ukrinform
Змішана українсько-грецька комісія зі співробітництва у сферах освіти, науки та культури за участю представників профільних міністерств та експертів обох країн збереться, аби напрацювати спільне бачення поглиблення співпраці. 

Про це йшлося під час зустрічі міністра освіти і науки України Лілії Гриневич з Надзвичайним і Повноважним Послом Греції в Україні Георгіосом Пукаміссасом, повідомляє Урядовий портал.

«Зараз активно розвивається співпраця між університетами обох країн. З 1996 року, коли була укладена чинна угода, багато змінилося, тому потрібно внести корективи. Має зустрітися комітет та виробити наше бачення спільного руху вперед. Ми також не менше зацікавлені в міжкультурному обміні», – сказав Посол.

Гриневич підтримала пропозицію. Вона зазначила, що між університетами України та Греції підписано близько 30 двосторонніх угод, і виші залишаються відкритими до міжнародної співпраці.

«Вища освіта стає дедалі глобалізованішою, тому перед нами постають нові виклики. Зокрема, ми зацікавлені в розвитку програм подвійних дипломів, які дають можливість студенту навчатись як в українському університеті, так і в, наприклад, грецькому. Закінчуючи навчання, студент отримує одразу дипломи обох вишів. Це дуже продуктивна модель. Окрім цього, зараз освітяни з багатьох країн зацікавлені питанням, як зробити освіту відповідною вимогам сучасного світу. Це також може бути перспективним напрямком для спільної роботи», – запропонувала вона.

Читайте також: Ердоган зібрався до Греції з історичним візитом

У межах зустрічі йшлося й про розвиток спільних наукових досліджень. Посол Греції, зокрема, сказав, що його країна зацікавлена в розвитку співпраці у сфері досліджень Чорного моря.

«Ми щиро зацікавлені в таких напрямках співпраці, у нас є люди зі знаннями та досвідом, які можуть провадити таку діяльність. Однак, ми втратили значні ресурси у зв’язку з анексією Криму. Наприклад, у зв’язку з цією агресією ми втратили Інститут біології південних морів імені О. О. Ковалевського, а також дослідницьке судно, яке було необхідним інструментом для морських досліджень. Зараз на базі Одеського філіалу Інституту біології південних морів НАН України створено Інститут морської біології. Однак, наразі ми досі не маємо потрібного нам судна», – розповіла міністр.

Щоб у деталях обговорити можливу співпрацю у сфері наукових досліджень, Посол Греції зустрінеться із заступником міністра освіти і науки України Максимом Стріхою.

Співпраця в галузі освіти і науки з Грецькою Республікою здійснюється відповідно до угоди між урядом України і урядом Грецької Республіки про співробітництво в галузі культури, освіти і науки (1996 р.) і програми про співробітництво в галузі культури, освіти та науки.

Нині між вищими навчальними закладами обох країн укладено понад 30 прямих угод про співробітництво.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>