Про Голодомор у Європі знають лише фахівці - німецький історик

Про Голодомор у Європі знають лише фахівці - німецький історик

2479
Ukrinform
У Німеччині та в цілому в Західній Європі недостатньо знають про історію України як держави і такі трагічні її сторінки, як Голодомор.

Про це сказав в коментарі Укрінформу науковий співробітник, експерт по Східній Європі в Центрі сучасної історії (Потсдам, Німеччина) Ян Клаас Берендс.

"Голодомор - це те, про що тут знають тільки фахівці або люди, які, наприклад, бували в Україні. Але це занадто мало, над цим треба працювати", - зазначив Берендс.

Він пояснює ситуацію тим, що Україні як країні в Східній Європі приділялося менше уваги, ніж, наприклад, Росії або Польщі. Німці відносно багато знають про ГУЛАГ, якщо говорити про радянську історію, про Сталіна, зазначив історик. Він вважає, що ситуацію може змінити, наприклад, вихід книги про Голодомор Енн Еплбаум, якщо її буде перекладено на німецьку мову. Але поки в Німеччині взагалі немає великої книги з історії України, розрахованої на масового читача, є лише суто наукові дослідження.

Читайте також: Канада зробить усе, аби злочин Голодомору не повторився – міністр оборони

За словами Берендса, важливо використовувати, наприклад, такі дати, як річниця, що наближається, щоб привернути увагу громадськості. Він вважає, що для того, щоб дізналися про Голодомор, повинні більше зусиль докладати не тільки вчені, які займаються Східною Європою, а й українська сторона. У зв'язку з цим історик порадив українським політикам і дипломатам проявляти більше активності в Німеччині, привівши як приклад те, як поляки зуміли своєю наполегливістю довести знання про свої історичні больові точки - трагедію Катині, Варшавське повстання.

"Потрібно проявити ініціативу, показати, чому це важливо, чому це стосується не тільки України, що це - частина історії XX століття, яку всі повинні знати", - наголосив він.

Експерт звернув увагу на те, що після 2014 року, після Майдану, в Німеччині стали виявляти більше інтересу до України, до української політики, до конфлікту з Росією, до ситуації навколо Криму. Але це, за його словами, не єдине, що цікавить громадськість, є загальний інтерес «в тому, щоб зрозуміти XX століття, особливо в ФРН чутливі до лих століття, таким як світові війни, революції, Голокост». Голодомор також відноситься до таких тем, зазначив Берендс.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-