Польща заборонила в'їзд кільком українцям - Ващиковський

Польща заборонила в'їзд кільком українцям - Ващиковський

1673
Ukrinform
Список українців, яким заборонено в'їзд до Польщі, містить кілька прізвищ.

Про це заявив глава МЗС Польщі Вітольд Ващиковський під час прес-конференції у Варшаві, відповідаючи на запитання власного кореспондента Укрінформу.

"Там є небагато прізвищ, список дійсно є коротким", - заявив Ващиковський.

Він підкреслив, що Польща і надалі хоче розв'язати усі проблеми з Україною.

"Звичайно, я розраховую на зустріч міністра Щерського. Добре, що триває такий діалог", - сказав глава польського зовнішньополітичного відомства, звертаючи увагу на зустріч у найближчу п'ятницю у Кракові голів Консультаційного комітету Президентів України і Польщі Костянтина Єлісєєва і Кшиштофа Щерського.

За його словами, перелік проблемних питань між Україною і Польщею є невеликим.

"Це стосується історичних питань - вшанування нашої культурної спадщини, яка залишилася в Україні, і питання ексгумації жертв різних подій, які мали місце під час війни і після неї", - підкреслив Ващиковський.

Він додав, що це стосується також повернення костелів, які, за його словами, не можуть справно функціонувати в Україні, і питання освіти: чи новий закон, принаймні частково, гарантуватиме навчання польською мовою.

"Тобто перелік справ не є таким великим і ряд цих проблем можна розв'язати одним жестом", - сказав міністр.

За словами Ващиковського, польська сторона розраховує, що цей процес "врешті зрушить з місця і не буде регресу, як у питанні проведення ексгумацій".

Як повідомлялося, на початку Ващиковський зробив різку заяву, що польська влада "не дозволить людям із вкрай антипольськими позиціями відвідувати Польщу".

Читайте також: МЗС не отримувало списку осіб, яким заборонять в'їзд до Польщі - Беца

Згодом і президент Дуда заявив про антипольські настрої серед посадовців в Україні.

Глава Української держави Петро Порошенко після цього запропонував провести надзвичайне засідання Консультаційного комітету Президентів України і Польщі для запобігання подальшій ескалації напруження між двома країнами.

Польща погодилась, проте вже після цього у польських ЗМІ з'явилась інформація про заборону в'їзду голові Українського інституту національної пам'яті Володимиру В'ятровичу, якого найбільше критикує Варшава.

Водночас офіційної відповіді від Міністерства закордонних справ Польщі щодо В'ятровича українські дипломати не отримували.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-