В Укрінформі презентували онлайн-курс щодо роздержавлення ЗМІ

В Укрінформі презентували онлайн-курс щодо роздержавлення ЗМІ

907
Ukrinform
Онлайн-курс "Від комунальних до незалежних медіа: покрокова інструкція для редакторів" має допомогти ЗМІ у процесі роздержавлення та спрямований на ефективне втілення реформи щодо медіа.

Про це під час круглого столу в Укрінформі сказала заступник голови Офісу Ради Європи в Україні Олена Литвиненко.

Олена Литвиненко

"Враховуючи кількість ЗМІ, які ще мають пройти роздержавлення, а це близько п'ятисот, всі зацікавлені в тому, щоб процес реформ був якісним і ефективним. З нашого боку допомагаємо в межах спільного проекту Європейського Союзу та Ради Європи "Свобода медіа". Ми отримали дуже багато запитань щодо того, як швидко і безболісно пройти процес роздержавлення, і для того щоб спростити цей процес на місцевому рівні, серед місцевих ЗМІ, було прийнято рішення розробити онлайн-курс, який відповідає сучасним викликам і включає всі необхідні компоненти", - сказала вона.

Інша учасниця круглого столу - начальник юридичного відділу Держкомтелерадіо Таїсія Мировець зауважила, що результати реформування місцевих медіа свідчать про нагальну необхідність такого курсу.

Читайте також: Роздержавлення ЗМІ: спілка журналістів обіцяє новий список ворогів реформи

"За результатами моніторингу, з 244 учасників першого етапу реформування, що увійшли до відповідного переліку, затвердженого Кабміном торік, тільки 107 реформовано... Проблеми, з якими стикаються ЗМІ, проходячи по цьому нелегкому шляху, здебільшого є типовими, є і певні особливості. Це фахівці намагалися врахувати в онлайн-курсі і, на моє переконання, він буде великою допомогою на шляху реформування", - зауважила вона.

Мировець додала, що у зведеному переліку ЗМІ, які підлягають роздержавленню, є 698 комунальних і державних видань, а перелік доповнюється.

Одна з експертів, які долучились до розробки онлайн-курсу, адвокат із 25-річним досвідом правозахисної роботи Людмила Опришко наголосила, що закон "Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації" набрав чинності з 1 січня 2016 року, а в онлайн-курсі напрацьований механізм проведення реформування.

"Проведення реформування - лише перший крок, а після нього ЗМІ повинні стати конкурентоздатними і працювати за правилами ринку, зберігаючи незалежність. Для цього і було розроблено онлайн-курс", - зауважила вона.

Інший експерт онлайн-курсу, член Асоціації українських медіаконсультантів Борис Родієвський зауважив, що він в онлайн-курсі розкрив фінансові питання для ЗМІ.

"Я в онлайн-курсі говорив про монетизацію, про те, як уже реформованому виданню працювати в умовах конкурентної боротьби, коли ЗМІ є незалежним і ніхто над тобою "не стоїть". Основні моменти - щодо реклами, продажів у формі передплати та роздріб. Окрема увага щодо того, як можна заробляти на онлайн-проектах локальним медіа", - сказав він.

Онлайн-курс розміщений на платформі "Прометеус" і  складається з 15 лекцій. 

Курс розраховано на редакторів, членів трудових колективів державних і комунальних ЗМІ, які реформуються, а також на юристів, які надають їм правову допомогу під час роздержавлення.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>