Більшість російських сімей хочуть, щоб їхні діти знали українську - Гриневич

Більшість російських сімей хочуть, щоб їхні діти знали українську - Гриневич

1325
Ukrinform
В Україні з'явився новий тренд - більшість російських сімей прагнуть, щоб їхні діти володіли українською мовою і  здобували освіту саме в українських школах.

На цьому наголосила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич в ефірі телеканалу "Еспресо", повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Практика останніх років, після Революції гідності, демонструє, що значна частина дітей, які ідентифікують себе як росіяни, з сімей росіян, ідуть в українські школи. Більше того, вони зацікавлені, щоб їхні діти добре володіли українською мовою. Це цікавий тренд, який відбувається в Україні", - підкреслила  Гриневич. 

Читайте також: Мовне питання: експерти Венеціанської комісії їдуть до України

 Водночас вона зазначила, що російськомовним дітям значно легше, навіть порівняно з поляками, перейти на спілкування українською мовою. І те, що вони будуть мати більше можливостей вживати українську мову в школі, при цьому спілкуючись вдома рідною мовою і вивчаючи російську мову як предмет, дає для них тільки повноцінне володіння державною мовною  і більші можливості для самореалізації.

"Коли російськомовна дитина приходить в початкову школу, початкову освіту вона здобуває рідною мовою і при цьому вчить українську мову. До 5-го класу ця дитина має вже той рівень, з якого ми можемо запроваджувати предмети українською мовою. При цьому вони будуть мати можливість продовжувати далі вчити російську мову, є факультативні курси, які можна обирати, російською мовою. Але в основному навчання всіх основних предметів буде здійснюватися державною мовою. Це цілком можливо для дітей російськомовних, при цьому в них буде можливість вивчати свою мову і, можливо, застосовувати її для певної частини предметів – наприклад, громадянська освіта, якийсь курс факультативний". - пояснила міністр.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>