Угорщина погодилася з освітнім законом України і готова до перемовин - Гриневич

Угорщина погодилася з освітнім законом України і готова до перемовин - Гриневич

Укрінформ
Під час зустрічі міністра освіти та науки України Лілії Гриневич та міністра людських ресурсів Угорщини Золтана Балога було досягнуто домовленості про декілька напрямків співпраці.

Про це за підсумками зустрічі повідомила Гриневич, передає кореспондент Укрінформу.

"Ми провели дуже конструктивний діалог і готові досягнути спільних домовленостей, які полягатимуть щонайменше в п'яти пунктах", - розповіла український міністр.

Так, за словами Гриневич, Україна дотримується всіх своїх міжнародних зобов'язань, у тому числі двосторонніх угод з Угорщиною з приводу того, що представники меншин в наших країнах можуть навчатися рідною мовою на всіх щаблях навчання, а також визнає важливість державної мови і необхідність розширення її вживання в навчальному процесі.

"Це означає, що ми мусимо збільшити кількість годин на навчання державною мовою. І коли діти  матимуть достатній рівень, поступово запроваджувати вивчення окремих предметів державною мовою поряд із вивченням частини предметів угорською мовою", - зазначила вона. 

Таку модель, за якою навчатимуться діти в угорських школах, буде вироблено в консультаціях з угорською громадою, пояснила Гриневич: "Ця модель буде представлена у вигляді інших нормативних актів, зокрема в законі про середню освіту, в навчальних планах для шкіл угорською мовою навчання, де буде визначено обсяг і які саме предмети, а також у нових підручниках, підготовці вчителів".

За її словами, Україна зобов'язується до узгодження цієї моделі, а також до отримання висновку Венеційської комісії не робити жодних кроків у зміні системи навчання, що на сьогодні існує в угорських школах.

Перехідний період, який передбачений в законі, буде використано для напрацювання цієї моделі,  уточнила Гриневич.

Читайте також: Ягланд подякував Гриневич за роз'яснення "освітнього" закону

Як вона зазначила, закон про освіту спрямований на те, щоб школярі могли засвоїти ключові компетентності, в тому числі оволодіння рідною мовою і державною мовою.

Міністр спростувала міфи щодо закриття шкіл національними мовами навчання чи звільнення вчителів цих шкіл.

"Ці міфи можуть створюватися тільки нашими супротивниками",  - наголосила Гриневич.

У свою чергу очільник МЗС Павло Клімкін зазначив, що сьогоднішня зустріч була спрямована на те, щоб допомогти угорській громаді в Україні отримати більше шансів для реалізації.

Золтан Балог подякував за сьогоднішню зустріч.

"Я відчуваю, що ми надзвичайно конструктивно провели діалог. Я хотів би, щоб широкий загал України зрозумів те, що ми намагалися показати позицію угорців, які проживають в Україні. Те, що є добрим для громади України угорської національності, саме це є добрим для Угорщини. Надалі ми прагнемо продовжувати діалог у консенсусі і з угорською спільнотою. Ми готові до проведення  подальших перемовин щодо методів навчання, викладання і застосування цього закону", - сказав  Балог.

Верховна Рада 5 вересня ухвалила закон про освіту, який передбачає, що мовою освітнього процесу є державна мова - українська.

В Угорщині, Румунії, Польщі висловили стурбованість через норми про мову навчання для представників національних меншин України.

Україна направила закон "Про освіту" на експертизу до Венеційської комісії.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-